PTA Grupi uued aktsiad peaksid börsile jõudma oktoobri lõpus

06. september 2006, 10:06

Eilsel pressikonverentsil ütles PTA nõukogu esimees Indrek Rahumaa, et uued aktsiad võivad börsile jõuda oktoobri lõpuks.

Uute aktsiate märkimise eesõigus on üksnes ASi Silvano Fashion Group aktsionäridel. Märkimisperiood lõpeb 16. oktoobril. Enne börsile jõudmist tuleb aga täita veel mõningad tingimused.

'Peame esitama taotluse,' selgitas Rahumaa ning lisas, et börsi põhinimekirjas uute aktsiate noteerimine peaks tagama ka aktsia likviidsuse.
'Uuest aktsiakogusest peaks olema vabalt kaubeldav 25-27%,' sõnas Indrek Rahumaa.

Enne pressikonverentsi toimunud erakorralisel üldkoosolekul kiideti heaks uute aktsiate noteerimise esmaseks eeltingimuseks olev ASi Silvano Fashion Groupi ühinemine PTAga, teatas PTA börsile.

PTA jaoks on tegemist ajaloolise tehinguga, mille tulemusena sünnib uus vertikaalselt integreeritud naistepesu ja –rõivaste tootmise ja jaemüügiga tegelev kontsern peakontoriga Eestis. PTA-le avaneb võimalus kasutada allhangetes Milavitsa ja Lauma teenuseid ning ligipääs Venemaa jaemüügiturule läbi Linreti poolt hallatava PTA ning Oblicije poodide võrgu.

Hinnanguliselt pärineb kontserni käibest 4-5% Eestist ning ülejäänud käive saavutatakse Milavitsa, Lauma Lingerie ning Linreti kaudu. Milavitsa ja Lauma Lingerie käibe ja kasumi kasv saavutatakse eelkõige tänu Linreti poolt opereeritavale Oblicie poodide võrgule, mille raames avatakse soodsate majandustingimuste korral 2008. aasta lõpuks kuni 90 poodi.

Potentsiaali on ka venelannade ja ukrainlannade tarbimisharjumuste muutmises, sest praeguse seisuga ostab ligi kolmandik venelannasid ja 70% ukrainlannasid pesu turult.

Aktsiakapitali suurendamise tulemusel sai uueks aktsiakapitali suuruseks 379 472 110.

PTA Grupp ASi uueks audiitoriks valiti KPMG Baltics AS.

Uue kontserni juhatuse eesotsa astub Milavitsa praegune peadirektor Dmitry Ditchkovski, kes jätkab tööd ka senisel ametikohal. Kontserni juhatuse ja nõukogu koosseis on täpsustamisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing