FTP-serverile saab ligi lehitseja või Exploreriga

Enn Heinsoo 07. september 2006, 00:00

Kui teie FTP-klientprogramm on teadmata põhjusel tõrges või ebamugav kasutada, siis kõlbab töötamiseks ka Windows Explorer.

Palju on olukordi kus FTP- (failiedastusprotokoll) klient on kasutajast sõltumata seadistatud, ei pääseta algseadete tõttu vajalikku kohta sisse või ei leita üles vajalike seadete muutmise kohta. Sel juhul saab kõik andmed hädapärast Exploreri või mõne veebilehitseja menüüribale käsitsi sisestada.

Näiteks kui teil on kettaruumi teenusepakkuja Zone.ee serveris, võib sinna pääseda, kirjutades "ftp://ftp.zone.ee". Sõltuvalt lehitsejast ei pruugi eesliide isegi vajalikuks osutada.

Kui olete sisestanud sinna kõigest aadressi ja vajutate klahvi Enter, avaneb teile dialoogiaken, kus palutakse teie kasutajanime ja parooli. Samuti pakutakse aknas võimalust salasõna meelde jätta ning ka anonüümselt sisse logida. Anonüümne logimine on siiski võimalik vaid juhul, kui kasutatav server seda lubab.

Teine võimalus salasõna ja parooli sisestamiseks on kirjutada need kooloniga eraldatult aadressi ette ning eraldada need omakorda aadressist märgiga @. Kirjapilt peaks sel juhul välja nägema järgmine: "ftp://kasutajanimi:salasõna@ftp.aadress.ee".

Kui olete sisse logitud, tekib kataloogipuusse veebikataloog, kuhu saate vastavalt õigustele oma dokumente lohistada või neid sealt alla tõmmata, kataloog püsib seal nähtav mõnda aega. Sisestades oma aadressi ja vajadusel ka muud andmed Internet Exploreri aadressireale, saate te samuti ligi FTP-serverile, kuid programmi aken muutub kohe Windows Exploreri sarnaseks.

Kui te aga soovite kasutada sisselogimiseks kindlat porti, mis võib sõltuvalt serverist erineda, siis saab seda määrata, kirjutades aadressi järele vahetult kooloni ning selle järele pordi numbri. Näiteks, kui teie teenuse jaoks on avatud port "1337", siis kirjutage "ftp.xyz.pl:1337".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing