EPL: Riik kavatseb Volkonskite Keila-Joa lossi maha müüa

07. september 2006, 07:25

Riigi Kinnisvara AS paneb lähiajal müüki kunagise Volkonskite mõisa Keila-Joal.

Ehkki hetkel ei ole firma esindajad veel valmis konkreetsest hinnast rääkima, ollakse nõus, kui ajakirjanik pakub suurusjärku 10–15 miljonit krooni. 'See suurusjärk ei ole eksitav,' kinnitas projektidirektor Andrus Väärtnõu.

Lossi juurde kuulub ka viis hektarit maad. Väärtnõu sõnul kirjutatakse müügitingimustesse nõue korrastada ja restaureerida kogu krunt ja sellel olevad hooned – loss, valvurimaja, külalishoone ja kaks laohoonet, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui ostja tahaks muuta sotsiaalmaana müüdava viie hektari sihtotstarvet ning hakata sinna näiteks villasid ehitama, oleks see suhteliselt keeruline ning kuuluks kohaliku omavalitsuse ja muinsuskaitse pädevusse.

'Olen kuulnud, et paar-kolm huvilist on juba olnud,' ütles Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit.

Eelmise aasta oktoobris andis välisministeerium lossi üle Riigi Kinnisvara AS-ile, sest valitsus leidis, et lossist pole mõtet kujundada esindusresidentsi. Kuna üleandmisega kaasnes ka muinsuskaitse nõue, et loss tuleb konserveerida (mis maksaks ligi 4,7 miljonit), otsustati firma nõukogus loss müüa.

Pindi Kinnisvara juhi Peep Soomani hinnangul on mõisate hindamine keeruline. Mõisakompleksiga kaasnevad muinsuskaitselised piirangud ei tohiks Soomani hinnangul kompleksi hinda siiski vähendada. 'Selge see, et mõisa ümber kortermaju ei ehita ja kipsplaati ka keegi mõisa seina ei pane,' ütles Sooman.

Muinsuskaitseameti Harju inspektori Silja Konsa hinnangul kulub Keila-Joa mõisakompleksi restaureerimiseks vähemalt 100 miljonit krooni. Ent esmaseks korrastamiseks ja säilitamiseks piisab 10–20 miljonist.

Omanik peab tagama kõigile juurdepääsu Keila-Joa pargile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing