Eesti investeerimisfirma ostis Rootsi metallikontserni Ida-Euroopa müügikeskused

07. september 2006, 10:09

Eesti investeerimisfirma Eastern Europe Real Estate Investment Trust (EEREIT) ostis Rootsi metallikontserni BE Group AB laohooned Eestis, Leedus ja Poolas.

BE Group AB müüs hooned investeerimisfirmale võimalusega neid ise järgmise 15 aasta jooksul üürida. Lasnamäe serval Vana-Narva maanteel paiknev Starckjohann Steeli nime kandev metallimüügikeskus valmis 2002 aastal ning vastab kõigile kaasaja nõuetele. Leedus Kaunases ja Poolas Gdynias paiknevad keskused on ehitatud varem ning renoveeritud ettevõtte vajadustele vastavaks.

EEREIT tegevjuhi Ain Kivisaare sõnul on sarnased 'sale and leaseback' tehingud EEREITi käesoleva aasta prioriteet. “Hea logistilise asukohaga kaasaegsetest lao- ja müügipindadest on turul jätkuvalt suur puudus. Seega oleme valmis ka edaspidi sellesse sektorisse investeerima. Kuna meie investeeringud on pikaajalised, on võtmeküsimuseks üürniku taust ja maksevõime. BE Group AB garantii sõlmitud üürilepingutele annab meile kindluse järgmiseks 15 aastaks, mis haakub meie investeerimisstrateegiaga väga hästi”. Septembri teises pooles lõppeva järjekordse võlakirjaemissiooni käigus laekuvad vahendid investeeritakse uutesse projektidesse nii Eestis kui Leedus. „Eesti kinnisvaraturul on hoolimata kiirelt kerkinud hinnatasemest jätkuvalt hea potentsiaal, kuigi sektoreid kuhu investeerida, tuleb järjest hoolsamalt jälgida“.

Suurematest objektidest kuuluvad EEREITi portfelli Tallinnas Roosikrantsi tänaval paiknev Šveitsi Maja, Sõpruse kinohoone vanalinnas, Balti Jaama naabruses asuv Telliskivi elamu- ja ärikvartal ning Pharmadule tehas Jüri tehnopargis. Lisasks on ettevõte investeeringud Läti, Leedu, Poola ja Bulgaaria kinnisvarasse.

EEREITi omanikud on AS LHV Financial Advisory Services and kinnisvarafirma OÜ Uus Maa.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing