PM: Pealinnas tõuseb toasooja hind kolmandiku võrra

07. september 2006, 08:00

Fortum Termesti umbes 50 000 Tallinna ja selle lähiümbruse perest kliendil tõuseb toasooja hind detsembris 30% võrra, põhjuseks maagaasi hinnahüpe.

Nii kallineb Laagri inimestel toasoe 32 protsenti 620 kroonini megavatt-tunnist ja Viimsis 29 protsenti 633 kroonini megavatt-tunnist, kirjutab Postimees.

Hinnatõus tabab aga ka Fortumi kaugkütte kliente Väike-Maarjas, Põltsamaal, Sõmerus ja Viiratsis. Vaid Aluvere rahvas Rakvere lähedal pääseb esialgu hinnatõusust, sest energiaturuinspektsioon keeldus seal uut hinda kinnitamast. Samas soovitas inspektsioon Aluveres Fortumil sootuks kaugküttest loobuda, sest asula on väga väike.

Teiste asulate hinnad kinnitas inspektsioon eelmisel nädalal. Et hinnatõusust tuleb tarbijaid teavitada ette vähemalt kolm kuud, saab tõus tegelikkuseks detsembri algul.

Fortum Termesti juht Riho Sild märkis, et hinnatõusu põhjuseks on maagaasi 30protsendiline kallinemine. 'Meil on gaasi ostuleping aastaks fikseeritud hindadega,' lausus Sild eeldatava hinna püsimise kohta.

Kuigi maagaas tegi tänavu suure hinnahüppe, kinnitas Sild, et ikkagi on gaasiga kütta odavam kui muu toormega. Ta tõi näiteks Põltsamaa, kus firma kütab puiduhakke ja põlevkiviõliga ning kütte hind on ligi kuuendiku võrra kõrgem kui gaasiga köetavas Saue linnas.

Juunis said teise suure kaugküttefirma Erakütte kliendid väikelinnades üle Eesti ja Tallinnas teada talvisest kopsakast hinnatõusust. Fortum teatas hiljuti toasooja hinnatõusust ka Tartus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing