Austerlased plaanivad Ventspils Nafta osta oksjonita

Tarvo Vaarmets 08. september 2006, 00:00

Ärimehed ja Citigroup on nimelt kokku leppinud Ventspils Nafta ülevõtmises Ventbunkersi ostu teel. Ventbunkers on Ventspils Naftas enamusosalust omava Latvijas Naftas Tranzitsi emafirma.

Selline tegutsemisviis võimaldaks austerlastel Läti kütusefirma kontrolli alla saada ilma riigi 38,62% suuruse osaluse omandamiseta, mis omakorda võib vähendada investorite huvi riigile kuuluva aktsiapaki ostmise vastu 5. oktoobril toimuval oksjonil. Varem oli A/S Parex Banka välja töötanud Ventspils Nafta riigiosaluse müügi plaani, mis näeb ette riigi aktsiate müügi oksjonil.

Austerlased rõhutasid, et väga suure tõenäosusega nad praeguste tingimuste juures oksjonist osa ei võta. Nüüd aga paistab austerlastel olevat varuplaan, mis arvatavasti teeb võimalikuks ka Ventspils Nafta ostu oksjonil osalemata.

"Ostes Ventbunkersi, võtame me üle firma Latvijas Naftas Tranzits (LNT) ja koos sellega ka viimase 48% osaluse Ventspils Naftas. Põhiaktsionäriks saamiseks on meil börsilt juurde vaja osta ainult 2% Ventspilsi aktsiatest," ütles ärimees Herbert Cordt.

Cordt rõhutas, et plaanib koos teiste Austria ärimeeste Martin Schlaffi ja Josef Tausiga Ventspils Nafta oksjonita kontrolli alla saada igal juhul.

"Tegelikkuses me juba omame enamust Ventbunkersi aktsiakapitalist - see on fakt. Me oleme pikka aega pidanud läbirääkimisi firma aktsionäridega ja nüüdseks oleme jõudnud lõpusirgele," selgitas Herbert Cordt.

Ventbunkersi aktsionär Olafs Berkis kinnitas, et plaanib oma osaluse firmas austerlastele müüa ja usub, et tehing tehakse juba mõne nädala jooksul. Samuti ütles Berkis, et ka mõned teised Ventbunkersi aktsionärid on otsustanud oma aktsiad maha müüa.

Ventbunkersis enamusosaluse saamiseks peavad austerlased saavutama kokkuleppe ka firma suurima aktsionäri Yelverton Investmentsiga, kellel kuulub 58% Ventbunkersi aktsiatest. Läbirääkimised võivad ka sellel suunal juba käia.

Ventspilsi linnapea Aivars Lembergs, kes omab ka Ventbunkersi aktsiaid, austerlastega aga kõnelusi ei ole pidanud. "On kaheldav, et Ventbunkersil on midagi müüa," sõnas linnapea.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing