Spordiklubid pakuvad alternatiive tavapärasele aeroobikale

Pille Rõivas 08. september 2006, 00:00

Tulbi spordiklubi müügijuht Külli Kaldoja sõnul jagunevad treenijad kaheks: ühed, kellele meeldib mati peal olla, teha füüsilist ja vaimset trenni, ning teised, kes tahavad ülienergiliselt treenida.

Sel hooajal on suund eelkõige tantsulistele ja liikuvatele treeningutele, mis pakuvad alternatiive klassikalisele aeroobikale. "Klassikaline aeroobika võib paljude jaoks olla liiga keerukas ja kiire trenn," selgitas Kaldoja.

Endiselt on ülimalt populaarne bodypump, mis sobib ka meestele. Praegu on mees rühmatreeningus veel üpris haruldane nähtus. "Mehi on väga meelitada raske rühmatreeningusse, mis ei ole jõusaal," seletab Kaldoja ja lisab, et bodypump'is ei ole tegemist kiirete ja keeruliste kombinatsioonide ega hüplemisega.

Spordiklubi Reval Sport peatreeneri Fjodor Duniku sõnul on selle hooaja hittideks lihtsad treeningkombinatsioonid. Sellele kirjeldusele vastab bodypump, mis toimub kolmekuuliste tsüklitena üle kogu maailma. Uus on ka ema ja lapse treening, kus kasutatakse jooga elemente ja akrobaatikat. Mõne aja pärast lisandub ka tantsulisi treeningstiile.

Bodypump'i treeningut külastasin eksperimendi korras. Alguses arvasin, et eks see üks naistevärk ja niisama puusanõksutamine ole. Eksisin. Särgi saavad märjaks ka need, kes eluaeg mingisugust trenni teinud on.

Bodypump'i puhul on hea see, et harjutuste seeriaid tehakse kangiga, mistõttu saab igaüks endale kangile sobivad raskused panna. Seega saavad ühes rühmas osaleda ka inimesed, kelle füüsiline ettevalmistus on erinev.

Kevadel otsustasime, et meie näitlejad peavad olema sügiseks vormis ja saatsime nad bodypump'i trenni. Hakkasime ka ise trenni tegema.

Käin kaks korda nädalas bodypump'i trennis ja ujumas alates mai algusest. Raske on, aga iga korraga läheb kergemaks. Tihtilugu olen seal üks mees 20 naise seas, kuid ainus mõte on, et kui saaks selle kangi üles tõstetud. Praeguseks võin öelda küll, et mu füüsiline vorm on paranemas ning muskel on juba aimatav.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing