BusinessWeek: USAs on parim alustada karjääri Walt Disney's

Mariliis Pinn 08. september 2006, 12:54

Ajakiri BusinessWeek on pannud kokku nimekirja ettevõtetest, mis on algaja tööleasuja sõbralikud. Võitjaks osutus Walt Disney.

BusinessWeek küsitles selleks ülikooli karjäärinõustajaid, uuris ettevõtete palgatasemeid, koolitusi, motivatsioonisüsteeme ja lisaks koostati 37 000 tuhande USA tudengi käest küsitud andmete põhjal top.

Põnevus, kogemused, areng, tugev värbamine ja positiivne firmakultuur on loonud, lisaks nime tuntusele, Disneyile hea maine ülikooli lõpetajate seas.

On selge, et ettevõtted ei konkureeri enam ainult oma tööstusharu sees uute töötajate pärast, vaid karjäärivõimalused tudengile on tunduvalt laiemad. Uus ameerika põlvkond on saavutustele orienteeritud, tehnikataiplik, nad tahavad tagasisidet ja mõjutada enda ümber toimuvat, nad valdavad tiimitööd ja oskavad kasutada arvutit. Kuid see kõik teeb nad tundlikus tööotsijaks ja nad võivad lubada endale ise töökoht valida. 82% neist teab, et nad saavad töökoha, mida nad tahavad. Kummalisel kombel on noorte spetsialistide peamiseks lahkumispõhjuseks pikk tööpäev, nähes oma vanemaid ainult tööl soovivad nad ise tasakaalustatumat elu.

Et meelitada parimaid lõpetajad tööle pakutakse neile rohkem vaheldust ja väljakutseid, konkurentsivõimelisemat palka, kiiremat karjäärivõimalust. Parimad kohad töö alustamiseks on just sellised, kes pakuvad kiiresti ja sageli uusi võimalusi, nagu näiteks intensiivset koolitust. Populaarsem värbamistaktika on pakkuda praktikavõimalust, 50% palgatutest olid endised praktikandid. Ettevõtted annavad praktikantidele vastutust, see motiveerib rohkem, kui raha ja bossidele kohvi toomine. Philip Morris, muidu ebapopulaarne tubakatootja, oli edetabelis 29 kohal, sest pakub võimalust uutel töötajatel luua ohutumaid sigarette.

Parimad töökohad, kust alustada USAs on:
1. Walt Disney - kõige parem maine tudengite seas
2. Lockheed Martin - pakub juhtimisprogramme
3. Deloitte Touche - ettevõtte töötajad jäävad sinna pikaks ajaks
---
4. Goldman Sachs
8. General Electric
12. Ernst Young
13. Google
16. L`Oreal

Allikas: BusinessWeek

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing