EPL: Eelarvekõnelustel kütavad emotsioone õpetajate palgad

08. september 2006, 07:36

Eelarvekõneluste suuremaks tüliõunaks kerkis eile haridusminister Mailis Repsi nõue eraldada täiendavalt õpetajate töötasudeks 300 miljonit krooni.

See kindlustaks õpetajatele tuleval aastal 20protsendilise palga-tõusu. Repsi sõnul lubab praegune eelarvekava suurendada õpetajate palkasid vaid kuue protsendi võrra, mis 'ei motiveeri' 7000 krooni saajaid kuidagi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Samavõrra oluliseks pidas Reps taotlust anda kõrgharidusele juurde veel 120 miljonit krooni ja teadusele 180 miljonit krooni. 'Minu jaoks on võrdse tähtsusega õpetajad ja doktorid,' lausus ta enne kabinetiistungi algust. 'Sada miljonit teadusele oleks miinimum,' lausus ta.

Valitsus leppis kevadel kokku, et õpetajate palgafond kerkib 2007. aastal 120 miljoni krooni võrra ja kutseharidusse suunatakse lisaks 100 miljonit krooni. 'Loodame, et koalitsioonipartnerid jäävad oma kevadiste otsuste juurde,' oli peaminister Andrus Ansipi sõnum enne valusate vaidluste algust.

Kulutuste suurendamise vastu on ka rahandusminister Aivar Sõerd, kes tahab uue eelarve teha 1,4 miljardi kroonise ülejäägiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing