PM: Meditsiinitöötajad kardavad lubatud palgatõusust ilma jääda

08. september 2006, 08:00

Kuigi haigekassa eelarvesse tuleb järgmisel aastal 1,25 miljardit krooni rohkem kui tänavu, ei pruugi sellest jätkuda õdede-arstide palgatõusuks.

1,25 miljardist kroonist peaks arstide ja õdede palkadeks minema 165 miljonit krooni, üle 300 miljoni kulub aga selleks, et lühendada ravijärjekordi, kirjutab Postimees.

Nii meditsiinitöötajad kui haiglajuhid ütlevad eelarveprognoosi vaadates, et 12protsendiline palgatõus, nagu haigekassa on järgmiseks aastaks lubanud, jääb tulemata. Haiglate liidu juhatuse liikme Tõnis Alliku sõnul ei ole 165 miljonit krooni selleks kindlasti piisav.

'Vaja oleks vähemalt 250 miljonit krooni,' sõnas Allik.

Haiglatele teeb muret ka meditsiinitehnika käibemaks, mis tõuseb tulevast aastast praeguselt viielt protsendilt 18-le. Alliku sõnul tähendab see ligi 150 miljoni suurust kulu, mida aga ei ole eelarveprognoosi sisse arvestatud. Alliku sõnul on haigekassa ligi poole rahast suunanud ravijärjekordade lühendamisse.

'Õed ei taha enam haiglasse tulla, minnakse kosmeetikasse või massaaži, sest haiglas pole palga ja töö suhe paigas, õdedel peaks olema Tallinna keskmine palk, mis on 12 700 krooni,' rääkis Põhja-Eesti regionaalhaigla sisekliiniku ülemõde Nadežda Doronina õdede eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing