Nordea otsib kosilasi

Romet Kreek 11. september 2006, 00:00

Nordea vaeb liitumist mõne teise Põhjamaa pangaga. Panga juht Lars G. Nordström ütles Bloombergile, et Põhjamaade pangad on liiga väikesed vältimaks konsolideerumist. Ta ei nimetanud ülevõtmiskandidaate ega liitumispartnereid, kuid ütles, et tema rivaalid Põhjamaades ei saa endale lubada nii väikeseks jäämist.

Põhjamaade pankade ülevõtmis- ja liitumisspekulatsioone on ennegi olnud, paraku on need pahatihti spekulatsioonideks jäänudki.

Nordea aktsia hind tõusis reedel 2,2 protsenti, 92,5 Rootsi kroonini. SEBi aktsia hind tõusis 2,1 protsenti, 190,5 Rootsi kroonini. Swedbanki aktsia hind tõusis ühe protsendi, 208,5 Rootsi kroonini. Svenska Handelsbankeni aktsia hind tõusis 1,6 protsenti, 189,50 Rootsi kroonini.

Volvo kaalub ülevõtmisi või raha väljamaksmist aktsionäridele. Volvo aktsia hind tõusis 0,6 protsenti, 430,5 Rootsi kroonini. Tegutsemistuhin tabas ettevõtte juhtkonda seejärel, kui Christer Gardelli juhitav buyout-fond Cevian Capital AB suurendas osalust Volvos. "Me ei tee rumalaid tehinguid seetõttu, et meil on käes liiga palju raha," ütles reedesel pressikonverentsil ettevõtte Volvo juht Leif Johansson. Ettevõte otsib ülevõtmisvõimalusi Aasias ja Ida-Euroopas.

Tele2 aktsia hind tõusis 1,1 protsenti, 71,50 Rootsi kroonini. Lehman Brothersi analüütik Christian Kern tõstis aktsia soovitust. Kui ta varem soovitas, et aktsia osakaal oleks investori portfellis sama suur kui aktsiaindeksis, siis nüüd soovitab ta omada aktsiat indeksi osakaalust rohkem. Analüütik märkis, et Tele2 võib müüa Prantsusmaa fiksliinide üksuse, mis võib viia ettevõtte teistegi fiksliiniäride müügini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing