Uued korteriprojektid järjest suuremad

Pille Tali 11. september 2006, 00:00

Põhilised uute korterite arenduspiirkonnad on Mustamäe, Lasnamäe, Kristiine, Rae vald ja Harku vald. Uued projektid on mahult järjest suuremad, keskmiselt on ühes projektis ca 70 korterit.

Arendajad liiguvad järjest enam linnast väljapoole. Lähiaastatel kasvavad korterite uusehituse mahud Tallinna lähiümbruses tunduvalt. Näiteks Rae valda Peetri külla on lähiaastatel tulemas ligikaudu 2000 uut korterit. Selles piirkonnas on uusehituseks planeeritava ala suurus võrdne neljakordse Keila linna territooriumiga.

Jürisse on planeeritud umbes 200 uut korterit, mis peaksid samuti lähiaastatel turule jõudma. Harku valda tuleb aastani 2010 ca 2000 korterit.

Kinnisvaraturu fookus on küll liikunud korteritelt maade ja majade sektorisse, kuid see ei põhjusta uute korterite nõudluse vähenemist, vaid viib hindade stabiliseerumiseni.

Müügiperioodid on pikenenud ja ostjad teevad järjest rohkem kaalutletud ostuotsuseid. Kliendid on muutunud teadlikumaks ja nõudlikumaks kvaliteedi ja asukoha osas. Näiteks panevad kliendid suurt rõhku ka kortermajade arhitektuurile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing