Börsikommentaar: Sügishooaeg algas uimaselt

11. september 2006, 10:10

Nii kogu see aasta jooksul, oli ka sügishooaja esimene nädal Tallinna börsil noteeritud aktsiate hindade jaoks uimane.

Äripäeva analüütik Romet Kreek kirjutab tänases Äripäevas, et võrreldes teiste Kesk- ja Ida Euroopa börsidega on Tallinn sabassörkija olles veidi enam kui kaheksa kuuga kerkinud vaid 1,2 protsenti.

Sama uimaselt on käitund aktsiate hinnad septembri esimesel nädalal (õigemini esimesel kuuel kauplemispäeval). Septembrit võib lugeda sügishooaja alguseks ning septembri esimene kauplemisnädal annab tihti indikatsiooni kogu hilisemaks perioodiks kuni aasta lõpuni.

Enimkaubeldavate aktsiate hinnaliikumist peegeldav Äripäeva indeks on kerkinud kuue päevaga 10 punkti ehk 0,6 protsendi võrra 1900,73 punktini.

Tõsi, üldise uimasuse juures torkavad silma mõned erandid. Möödunud nädalal toimunud aktsionäride üldkoosolekul laienemisloa saanud ning põhinimekirja sihtiv PTA (endine Klementi) aktsia hind kerkis kuue päevaga 6,9 protsenti 54,92 kroonini.

Selveri Lätti liikumise plaanid kergitasid Kaubamaja aktsia hinda 3,6 protsendi võrra 81,83 kroonini.


Langevate aktsiate poole pealt on esinenud silmapaistvalt Harju Elekter, mis on odavnenud 3,8 protsenti 59,46 protsendini. Samas oli aktsia hind eelnevatel nädalatel tublisti kerkinud, mistõttu võib hinnalangust põhjendada kasumivõtmisega. Sama võib öelda ka eelnevatel nädalatel võimsalt esinenud Eesti Ehituse aktsiaga, mille hind oli reedel 1,9 protsenti augusti lõpu omast madalam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing