Kiviõli Keemiatööstus ehitab 40 miljonit krooni eest uue ladestusala

Mariliis Pinn 11. september 2006, 10:19

Kiviõli Keemiatööstus ehitab uue tuhamäe tagumisele küljele keskkonnanõuetele vastava ladestusala, mille ehitamiseks kulub 40 miljonit krooni.

Kiviõli Keemiatööstuse uus ladestusala tuleb mäe Sonda valla poolsele küljele, kuhu ka praegu poolkoksi ladestatakse. Kokku on nii prügila alla kui katmisele mineva ala suuruseks 109 hektarit, kirjutas Põhjarannik.

Kiviõli Keemiatööstuse keskkonnakaitse spetsialisti Kersti Salulaiu kinnitusel tuleb uus ladestusala põhjaga, mis ei lase mürgiseid aineid läbi. 'Lisaks tulevad selle juurde kraavid, vallid, tehnovõrgud ja nõuetekohane ühtlustusbassein, kust saab jäätmeid vajaduse korral puhastusseadmetesse suunata,' selgitas Salulaid.

Uue ladestusala ehitamine läheb maksma 40 miljonit krooni, kulud tuleb kanda keemiatööstusel. 'Tahame küll leida ka teisi rahastajaid, kuid kas see meil ka õnnestub, on vara öelda,' ütles Salulaid.

Nagu praegugi, hakatakse uuele ladestusalale jäätmeid vedama autotranspordiga. 'Ladestustehnika saab aga olema teistsugune kui praegu,' tunnistas keskkonnaspetsialist.

Uuele ladestusalale ehitatakse ka uus tee, mis tuleb teise kohta kui praegune, mida mööda liiguvad nii lähedalasuvat karjääri teenindav transport kui ka poolkoksi ladestusaladele sõitvad autod. 'Uus tee tuleb tugev ja ka tolmuvaba,' arvas ta.

Uus ladestusala peaks valmima 2009. aastaks. Tänaseks on keemiaettevõttel tehtud uue ladestusala eelprojekt ning valmimas on ehitusprojekt.

Mäe linnapoolne külg, mida Kiviõli Keemiatööstus ladestamiseks ei kasuta, läheb katmisele. Milliseid vahendeid selleks kasutada, arutatakse 10. oktoobril. Siis saab selgeks, kui palju mäe katmine maksma läheb. Tuhamäe katmisega tegeleb keskkonnaministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing