PM: Neste tanklaautomaat lubas järgmisel kliendil eelmise arvel kütust osta

11. september 2006, 09:03

Pärnu kooliõpetaja langes automaattanklas kaardiga makstes 600-kroonise pettuse ohvriks, õnneks soostus kütusefirma Neste siiski naisele kahju hüvitama.

Praegu pole veel selge, kas eripedagoogi ametit pidav Terje Tüür käitus ise hajameelselt või oli Neste Pärnu Jannseni tänava automaattankla tankur vigane, kirjutas Postimees.
Tüür tankis enda sõnul autot üle-eelmise neljapäeva hommikul. «Maksin kaardiga ja tankimise järel soovisin saada tehingut kinnitavat kviitungit, mida aga masin mulle kahe katse peale ikka väljastada ei suutnud,» selgitas Tüür.
Ta lisas, et tankuri ekraanile ilmus kiri sõnumiga, et kaardi lugemine ebaõnnestus ja tankida ei saa.
Järgmisel päeval avastas ta aga, et pangakontolt on umbes tangitud kütuse hinna, 390 krooni asemel maha läinud ligi 1000 krooni.
Hommikuses rutus seisis Tüüri auto järel järjekorras roheline Volkswagen. Naine selle numbrit ei vaadanud, aga ilmselt kasutas just selle juht ära ootamatult avanenud võimaluse: tanklaautomaat lubas nimelt ka temal eelmisena tankinud Tüüri arvel kütust osta.
Neste jaemüügijuht Ivar Kohv pakkus, et klient asetas püstoli lohakalt tankurisse või oli kütusepüstoli andur rikkis.
Kohv kinnitas, et kui klient kviitungit soovis ja pangakaardi automaati pani, pidi ekraan andma talle teate, et tankimine on uuesti käivitunud.
Kohv kinnitas, et Neste otsustas juhtumi lahendada kliendi kasuks, pole aga politsei poole pöördunud, et leida rohelise Volkswageni omanikku.
Pärast seda, kui Postimees oli Nestelt kommentaari palunud, maksis firma Tüürile 600 krooni välja. Kohv märkis, et enne polnud nad raha tagasi maksnud vaid seetõttu, et asja menetlemine võtab lihtsalt aega.
Neste kinnitusel on neil probleeme vähem kui 0,05 protsendi kaarditehingutega. Ka tarbijakaitse teatas, et nad on saanud sel aastal 13 kaebust automaattanklate kohta. Neist suurem osa puudutab kütuse kvaliteeti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing