PM: Nokia hakkab peagi telefonidele numbrite asemel nimesid andma

11. september 2006, 09:14

Maailma suurim mobiiltelefonide tootja Nokia teatas eelmisel neljapäeval, et hakkab edaspidi uutele telefonidele numbrite asemel nimesid andma.

Siiani on kõik Nokia telefonid kandnud seerianumbrit, samas kui konkurendid on juba mõnda aega eelistanud toodetele nimesid anda, kirjutas Postimees.
Näiteks kannab imeõhuke Motorola telefon, firma üks menukamaid mudeleid, nime RAZR (moonutatud vorm ingliskeelsest sõnast razor ehk žilett või habemenuga) ja Samsungi nõutuima telefoni nimi on Chocolate.
«Edaspidi ei piirdu me oma telefonidele ainult numbrite andmisega, vaid me võtame kasutusele ka nimed, mis iseloomustavad meie tooteid ja mis tarbijate jaoks ka midagi tähendavad,» selgitas Nokia turundusjuht Keith Pardy.
Samas ei soostunud Pardy täpsustama, kas edaspidi antakse nimi kõikidele Nokia telefonidele või jääb neljakohaline numbrikombinatsioon samuti kasutusele.
Nokia suurim konkurent Motorola on mudeli RAZR populaarsuse kirjutanud just selle arvele, et lisaks silmapaistvatele tehnilistele omadustele on kõnetorul ka originaalne ja meeldejääv nimi.
Kui Nokia on siiani kasutanud neljakohalisi numbreid, siis Motorola eelistab neljatähelisi nimesid: firma uuemad mudelid kannavad nimesid nagu SLVR (hääldub ingliskeelse sõnana sliver, mis tähendab kildu või laastu) ja PEBL (hääldub ingliskeelse sõnana pebble ehk klibu).
Ent vaevalt ostaks keegi telefoni ainult ägeda nime pärast: Nokia konkurendid on nimed andnud õhukestele ja käepärastele telefonidele, kuid Soome firma valikus sellist mudelit polegi.
Pardy möönis, et Nokia on siiani sellest tooterühmast mööda vaadanud, kuid lubab olukorra paranemist.
Mobiiliäri analüütikud pidasid Nokia otsust arukaks. «Keegi ei viitsi neid numbreid meelde jätta,» arvas FIM Securities’i analüütik Jussi Hyöty. «Inimesed tahavad oma telefonidest rääkides nimesid kasutada, sest numbrid ei anna edasi emotsioone ega tundeid.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing