Sügishooaeg algas Tallinnas uimaselt

Tõnis Oja 12. september 2006, 00:00

Nii nagu kogu selle aasta jooksul, oli ka sügishooaja esimene nädal Tallinna börsil noteeritud aktsiate hindade jaoks uimane.

Romet Kreek kirjutas eilses Äripäevas, et võrreldes teiste Kesk- ja Ida Euroopa börsidega on Tallinn sabassörkija, olles veidi enam kui kaheksa kuuga kerkinud vaid 1,2 protsenti.

Sama uimaselt on käitunud aktsiate hinnad septembri esimesel nädalal (õigemini esimesel seitsmel kauplemispäeval). Septembrit võib lugeda sügishooaja alguseks ning septembri esimene kauplemisnädal annab tihti indikatsiooni kogu hilisemaks perioodiks kuni aasta lõpuni.

Enimkaubeldavate aktsiate hinnaliikumist peegeldav Äripäeva indeks on kerkinud seitsme päevaga 15 punkti ehk 0,77 protsendi võrra 1904,28 punktini.

Tõsi, üldise uimasuse juures torkavad silma mõned erandid. Möödunud nädalal toimunud aktsionäride üldkoosolekul laienemisloa saanud ning põhinimekirja sihtiva PTA (endine Klementi) aktsia hind kerkis selle ajaga 5,2 protsenti 53,98 kroonini.

Selveri Lätti liikumise plaanid kergitasid Kaubamaja aktsia hinda 4,15 protsendi võrra 82,30 kroonini.

Langevate aktsiate poole pealt on esinenud silmapaistvalt Kalevi aktsia, mille hind on kukkunud viis protsenti 20,65 kroonini. Tõsi, suurem osa sellest kukkumisest toimus eile, pärast seda, kui oli teatavaks saanud prokuratuuri hinnang, et Kalevi suuromanik Oliver Kruuda oli müünud Kalev RECile kuulunud nelja maja turuhinnast odavamalt. Ka Kalevi aktsia käive polnud eriti märkimisväärne.

Kaht järgmist langejat, Eesti Ehitust ja Harju Elektrit, võib põhjendada kasumivõtmisega.

Tallinna börsi uimasust kinnitab päris kenasti eilne päev. Miljoni krooni suurust käivet ei saanud ükski väärtpaber, börsi kogukäive oli 3,7 miljonit krooni.

Kõige lähemale jõudis miljonikroonise käibeni kaks Tallinki aktsiat kokku, mille hinnad kerkisid vastavalt 0,54 protsenti ning 0,27 protsenti 57,74 kroonini (Tallink 3).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing