EPL: Edgar Savisaare firma teenis neli miljonit kasumit

12. september 2006, 07:24

Oliver Kruudalt odavalt Keila-Joa suvila omandanud majandusminister Edgar Savisaare firma Fixor Holding teenis mullu 4 miljonit krooni kasumit.

Lõviosa kasumist tuli Rae vallas asuva kahehektarilise kinnistu müügist Carmani Autokeskusele, kirjutab Eesti Päevaleht.

Minister on varem väitnud, et tema firma Fixor Holding on loodud kinnisvara arendamiseks, siiani on see aga teeninud peamiselt kinnisvaraga kauplemisest – ostust ja müügist.

Carmani Autokeskusele müüdud kahehektarilise Allika kinnistu ostis Savisaare firma 2004. aastal 2,6 miljoni krooni eest ning müüs mullu 4,6 miljoni krooni eest. '2005. aastal müüsime Allika kinnistu ning sellest tuli ka suurem osa firma kasumist,' kinnitas ka Fixor Holdingu juht, ministri poeg Erki Savisaar.

Lisaks sellele ostis Fixor mullu Rae vallalt 10,6 miljoni krooni eest ligi kümnehektarilise Kurepõllu kinnistu. See kinnistu on tänavu jaanuaris edasi müüdud firmale Pomfrey, mille omanik on Alta Capitaliga seotud Andres Rätsepp. Kasum Kurepõllu müügist peaks kajastuma Fixori tänavustes majandustulemustes.

Teine olulisem Fixor Holdingu tegevus oli Edgar Savisaare raamatu 'Peaminister' kirjastamine ja müük. Raamatuäriga teenis firma mullu üle miljoni krooni kasumit. Raamatu kirjastamiseks sai firma mullu 130 000 krooni ja aasta varem 300 000 krooni toetust, mis tuli ajakirjanduse andmetel ärimeestelt – Oliver Kruudalt, Rein Kilgilt, Urmas Sõõrumaalt ja teistelt.

Erki Savisaare sõnul on plaanis rajada Keila-Joale koolituskeskus. 'Plaanime selle maja korda teha ja rajada sinna väikese koolituskeskuse.' Mida see endast täpsemalt kujutama hakkab, ei soovinud Savisaar täpsustada. Lisaks on Fixor Holdingul kavas laiendada kinnisvaraalast tegevust Lõuna-Eestisse.

Äriregistri andmetel on minister Edgar Savisaare poeg Erki Savisaar registreerinud tänavu aprillis IT- ja kinnisvaravaldkonnas tegutsema hakkava osaühistu Miljon Projekt.

Firma juhatuses on lisaks Erki Savisaarele tema abikaasa Margit. 'Tegin Miljon Projekti sellepärast, et soovisin pakkuda ka IT-alaseid teenuseid ning leidsin, et selleks on kõige otstarbekam luua omaette firma,' ütles Erki Savisaar. Firma tegevus jaguneb tema sõnul tarkvaraarenduseks ja arvutikonsultatsioonideks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing