Saku Õlletehase uus juht tuleb Carlsbergist

12. september 2006, 09:48

Homsest Saku Õlletehast juhtima asuv Poola kodanik Ireneusz Piotr Smaga oli neli aastat Carlsbergi Poola tehase juhatuse liige.

Smaga juhtis ettevõtte müügi – ja logistikavaldkonda. Enne Carlsbergi asumist töötas Smaga 8 aastat Pepsi Cola Poola tehase müügidirektorina, teatas Saku Õlletehas.

Smagal on majandusalane magistrikraad Katowice majanduskoolist ja ta on ennast täiendanud rahvusvaheliste juhtide programmis INSEADis, Prantsusmaal. Saku Õlletehase uus juht valdab lisaks poola keelele inglise- ja vene keelt. Smaga on abielus ja kahe tütre isa. Ireneusz Smaga ei oma Saku Õlletehase aktsiaid.

”Mulle on alati väljakutsed meeldinud. Usun, et Poola turul saadud kogemus aitab mul panustada Saku liidripositsiooni tugevdamisse Eestis,” kommenteeris Smaga enda tööleasumist Sakku.

”Smaga on inimene, keda motiveerivad väljakutsed. Tema panust Carlsbergi Poola tehase müügijuhtimisse on raske alahinnata ja meil on tegelikult väga kahju teda ära lasta,” ütles Carlsbergi Poola tehase juhatuse esimees Marcin Piróg.

Smaga tööd on korduvalt tunnustatud erinevate kõrgete auhindadega. Ta on kahel aastal järjest (2003 2004) pälvinud Carlsbergi Aasta Juhi tiitli, ta on pälvinud Pepsico süsteemi kõrgeima auhinna 'President’s Ring of Honor' (2000), teda on nimetatud Pepsico süsteemi parimaks Kesk-Euroopa juhiks (1999) ja kahel aastal järjest Pepsico parimaks regionaalseks juhiks (1997 ja 1998).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing