Goldman Sachsi kvartalikasum ületas analüütikute ootusi

13. september 2006, 10:12

USA suuruselt kolmanda maaklerfirma Goldman Sachs Group lõppenud kolmanda kvartali kasum ühtis möödunud aasta kasumiga, kuid ületas siiski analüütikute ootusi.

25. augustil lõppenud majanduskvartali kasum langes möödunud aasta 1,61 miljardilt 1,56 miljardi dollarini. Kuna maaklerfirma aktsiakapital on aastaga aga kahanenud, tõusis kasum aktsia kohta 3,25 dollarilt 3,26 dollarini.

Tugevad investeerimispanganduse ja finantskonsultatsioonide tasud aitasid tõsta kvartalikäivet 7,29 miljardilt 7,46 miljardi dollarini, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.

Nii kasum kui ka käive ületasid mõõdukalt analüüsikeskus Thomson Financial andmeil turu keskmisi ootusi.

Tulemused andsid usku, et ka ülejäänud Wall Streeti firmad, mis peaks tulemused avaldama, võivad tekitada hoolimata majanduskasvu aeglustumisest investorites optimismi.

Sektori suhtes on võetud negatiivne hoiak, kuna turul on olnud suur ühinemiste, aktsiate esmanoteerimiste ja kauplemisaktiivsuse põud. Seetõttu on investeerimispankadele seatud ootusi käimasoleval suvel mitmeid kordi kärbitud.

„Ehkki turu olukord oli käimasolevas kvartalis väljakutsuv, näitasid tulemused meie tugevust ja klientide lojaalsust,” ütles maaklerfirmat esimest kvartalit juhtinud Lloyd Blankfein.

Goldmani aktsia tõusis eile tulemuste peale 4,8%, tasemeni 158,29 dollarit ja vedas kaasa ka konkurentide Lehman Brothers Holdings, Bear Stearns ja Morgan Stanley aktsiaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing