Uuring: Euroopa Sotsiaalfondi projektidest on kasu tööhõivele ja majanduskasvule

13. september 2006, 12:28

Ernst Young Balticu hindamine näitas, et Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud projektid toetavad Eesti majanduskasvu ja tööhõive tegevuskava eesmärke.

Ernst Young Baltic AS hindas 2004–2005. aastal 856 miljoni krooni eest rahastatud inimressursi arendamise projektide eesmärkide vastavust riiklikule arengukavale ja majanduskasvu ning tööhõive tegevuskavas sätestatule. Kogu rahastamisperioodi jooksul, mis kestab 2004-2006. aastani, on Eestil võimalik inimressursi arendamise prioriteedi raames kasutada 1,5 miljardit krooni. Euroopa Sotsiaalfondi osalus on 1,19 miljardit ja Eesti riigi osalus 362,5 miljonit krooni, teatas sotsiaalministeerium.

Hindamisraportis toodi välja, et RAK I prioriteedi raames rahastatud projektidega on suuremal või vähemal määral kaetud kõik inimressursi valdkonda puudutavad majanduskasvu ja tööhõive tegevuskava eesmärgid ja meetmed. Olulisema kitsaskohana nägid hindajad toetatavate tegevuste ja valdkondade suurt ulatust ning seeläbi ressursside laialivalguvust ning konkreetselt piiritletud prioriteetide vähesust.

Hindamise käigus toodi välja ka analüüs aastatel 2004-2005 projektides saavutatu kohta. RAK meetmest 1.3 rahastati tööhõive edendamise projekte hinnatud perioodil 360 miljoni krooni ulatuses. Sellest 130 miljonit krooni ehk 38% moodustasid tööturu riskirühmadele suunatud projektid.

Teadus- ja arendustegevuse võtmevaldkondades, infotehnoloogias, biomeditsiinis ja materjalitehnoloogias rahastati projekte kokku ligi 32 miljoni krooni eest.

Negatiivse poolena toodi välja nende projektide killustatus ehk raha jagunemine liialt suure arvu eri valdkondade vahel.

Meetmest 1.2 eraldati ettevõtetele koolitustoetuseks 36 ja koolituskavade väljatöötamiseks 10 miljonit krooni. Enim pakuti koolitust ärijuhtimise, tootmise, kvaliteedijuhtimise, klienditeeninduse ja müügi, finants, suhtlus, meeskonnatöö, elektroonika, IKT ja turunduse vallas.

Raporti täistekst on väljas <#Euroopa Sotsiaalfondi kodulehel=http://www.sm.ee/esf> (juhendite ja aruannete all).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing