Šveitsi frank kaotas turvalisust

Tõnis Oja 14. september 2006, 00:00

Šveitsi frangi kurss langes eile euro suhtes kuue ja poole aasta madalaimale tasemele, 1,5884 frangini euro ehk 9,8505 Eesti kroonini. Eesti Pank fikseeris eilseks ametlikuks Šveitsi frangi kursiks 9,8568 krooni. Ajaleht Financial Times kirjutas, et frangi nn turvavaluuta staatuse preemia pühiti ära, sest investorid usuvad, et Šveitsi keskpanga agressiivne intressitõstmise poliitika hakkab lõppema.

Keskpanga nõukogu liige Philipp Hildebrand teatas eile, et riigi majanduskasv hakkab järgmisel aastal aeglustuma. Ehkki paljud kolleegid tema vaateid ei jaga, interpreteerisid analüütikud, et see võib tähendada baasintressi tõstmist mitte 50 baaspunkti võrra, mida oletati senini, vaid ainult 0,25 protsendipunkti võrra. Šveitsi keskpanga nõukogu otsustab intressitõstmise täna.

Vaatamata sellele, et Ameerika Ühendriikide kaubandusdefitsiit liigub ka sel aastal rekordkursil, dollar euro suhtes tugevnes. Eesti panga eilne ametlik USD kurss oli 12,3265 krooni, mis on kõrgeim alates juuli lõpust. USA väliskaubandusdefitsiit aastasel baasil on 776 miljardit dollarit (9,6 triljonit krooni) ning tähendaks rekordilist kaubandusdefitsiiti juba viiendat järjestikust aastat. Investorite reaktsioon sellele on iseenesest üllatav. Ilmselt oodatakse järgmisel nädalal avaldatavat tarbijahinnaindeksi numbrit ning seejärel toimuvat keskpanga nõukogu istungit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing