Tallinn kaalub Restorile vanalinna maja andmist

Lemmi Kann 14. september 2006, 00:00

Kõnealune maja asub aadressil Vana-Viru 3. Hoones on nii äripindu kui ka kortereid.

Linnavara eest vastutav abilinnapea Taavi Aas ütles eile, et peale selle hoone oli arutuse all veel mitu maja: Toomkooli 13, Rahukohtu 5, Pikk 23, ja Jakobsoni 7 ning 13. "Kaalusime mitmeid variante ja leidsime, et kõige sobivam oleks Vana-Viru 3, kuna see on koormatud 80aastase rendilepinguga ning üheks rentnikuks on Restor ise," kommenteeris Aas.

Abilinnapea sõnul kujunes hindamisel Vana-Viru hoone maksumuseks 10 miljonit krooni, arvestades sellel asuvaid rendilepinguid.

Vaidlusaluse maa-ala suurus on 800 m2 ning ehitusõiguse ruutmeetri maksumuseks nimetas Aas 30000-40 000 krooni.

Aasa sõnul mingit otsust veel tehtud ei ole ning ettepanek esitatakse linnavalitsusele arutamiseks lähiajal. "Soovime, et see ajalooline müüriosa oleks avatud ja saaks vääriliselt eksponeeritud," ütles ta.

Restorilt eile kommentaari saada ei õnnestunud, sest peadirektor Arsi Kook viibib sellel nädalal komandeeringus.

Keit Pentus, kes oli 2003. aastal kesklinna vanemana seisukohal, et linnamüür peab jääma avatuks, hindas linnavalitsuse tegevust lahenduse leidmisel positiivseks. Vahetuspakkumise sisulist külge ta siiski kommenteerida ei soovinud, sest ei ole veel jõudnud ennast kurssi viia Restorile pakutava maja turuväärtusega.

AS Restor kavandas Tallinna linnamüüri ja tornide äärde, Suurtüki tänava ja Rannavärava tee vahele ehitada 25 ridaelamukorterit. Esimene osa Plate ja Eppingi torni vahel on juba välja ehitatud.

Linnavalitsus tunnistas Restorile 1999. aastal linnamüüriäärse hoonestuse rekonstrueerimiseks välja antud loa osaliselt kehtetuks 2003. aasta juunis. Tallinn põhjendas loa tühistamist sellega, et firmal oli loa kohaselt õigus seal olnud hooneid vaid rekonstrueerida, mitte aga neid lammutada.

Tänavu mais saavutas Restor linna üle lõpliku võidu - riigikohus otsustas, et linnamüüri äärde ridaelamute rajamiseks antud ehitusloa tühistamine oli alusetu.

Võimuesindajad jõudsid arendajatega siiski kokkuleppele, et firma saab välja ehitada elamud Eppingi torni ja Grusbeke-taguse torni vahel, kuid jätab puutumata Grusbeke-taguse torni ja pooleldi teise maja seest välja tulnud Renteni torni vahelise müüriosa, kirjutas eile Eesti Päevaleht Online.

Restor soetas Suurtüki tänava kinnistud avalikul enampakkumisel 1997. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing