Eesti ostab 800 miljoni krooni eest miinijahtijaid

14. september 2006, 22:19

Eesti ja Suurbritannia kaitseministrid kirjutasid alla lepingule, millega Eesti ostab 800 miljoni krooni eest kolm miinijahtijat.

Tehing on üks suuremaid relvastushankeid Eesti ajaloos, kirjutas Postimees online.

Kaitseminister Jürgen Ligi ning Suurbritannia valitsuse asekaitseminister hangete alal lord Paul Drayson kirjutasid täna õhtul Portsmouth’is Kuninglikus mereväebaasis pidulikul tseremoonial admiral H. Nelsoni lipulaeval Victory alla miinijahtijate hankelepingule.

Mereväele soetatakse kolm endist Kuningliku mereväe «Sandown» klassi miinijahtijat.

Lepingu kohaselt laevad remonditakse ja varustatakse tänapäevase sõjaväetehnikaga, paigaldatakse uus miinihävitussüsteem Seafox, uuendatakse sonari süsteeme, varustatakse taktikalise juhtimissüsteemiga ning tagatakse vajalik väljaõpe meeskonnaliikmetele.

«See ost on lisaväärtuseks Eesti ning Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi suhetes, mis said alguse juba Briti laevastiku toetusest meile iseseisvumisel ja kestavad tänaseni, kus Eesti ja Suurbritannia üksused osalevad koos Afganistanis rahuvalve missioonil,» ütles kaitseminister Ligi.

Esimene laev antakse Eestile üle aprillis 2007, teine laev märtsis 2008 ja 2009 veebruaris-märtsis tarnitakse viimane laev.

Esimesed kaks laeva viiakse täielikku operatiivvalmidusse. Kolmas laev varustatakse külgvaatlussonariga, allveerobotite ja miinihävitussüsteemiga. Merevägi planeerib laevade aktiivset kasutust vähemalt 15 aastaks.

Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi valitsuse asekaitseminister lord Paul Drayson lisas omalt poolt, et Ühendkuningriigi üks uutest tarnijatest, Eesti kaitseministeerium, on näidanud ennast professionaalse ja eesmärgikindla partnerina, mis võimaldas pooltel läbirääkimised lõpetada imetlusväärse kiirusega. «Me loodame, et koostöö Eestiga jätkub ka tulevikus,» lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing