IBM tarnis US Open tenniseturniiri punktiarvestussüsteemi

14. september 2006, 09:10

Käesoleva aasta Ameerika lahtiste tennisemeistrivõistluste punktiarvestuse süsteemi tarnis IBM, teatas Powerhouse.

Maailma suurima külastatavusega spordiürituse fännid said IBMi süsteemi vahendusel reaalajas tutvuda kõigi 18 mänguväljaku skooridega, seda nii otse võistluspaigas kui ka interneti vahendusel suvalises maailma punktis. Lisaks kiirusele on süsteem loodud ka suure koormustaluvusega – näiteks eelmise aasta mänge jälgis interneti vahendusel üle 4,5 miljoni unikaalse kasutaja, kes tegid 27 miljonit külastust ja avasid tipphetkel üheaegselt ligi 80 tuhat reaalaja tulemustablood.

Selline jõudlus on võimalik tänu teenusekeskse arhitektuuri (SOA – Service Oriented Architecture) rakendamisele. Lahenduse keskseks komponendiks on IBM WebSphere Message Broker vahevara, mis liigutab infot väljakute ja US Openi veebilehe vahel. Skooride ja statistika levitamist toetab veel IBM DB2 andmebaasitarkvara, tänu millele on värskeid tulemusi võimalik võrrelda varasemate US Openite ja muude sarnaste võistluste tulemustega.

“Kui mõtlete kiirusele, millega neid matše mängitakse, siis mõistate, kuidas US Openit toetav tehnoloogia peab tempot hoidma, et mängude tulemusi korrektselt üle maailma jagada,” ütles IBMi SOA ja WebSphere strateegiate asepresident Sandy Carter. “Turniiri korraldajate otsus valida tarnijaks IBM tagab fännidele üle maailma virtuaalse istekoha võistluste tribüünil koos skooridega, mis saabuvad kohe kui need on väljakul fikseeritud.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing