Keskkriminaalpolitsei hoiatab kahtlaste tööpakkumiste eest

14. september 2006, 13:10

Viimastel kuudel on Keskkriminaalpolitsei andmetel sagenenud juhtumid, kus inimestele saadetakse e-posti teel kahtlase sisuga tööpakkumisi.

Viimastel kuudel on sagenenud juhtumid, kus inimestele pakutakse e-postiga saadetavas kirjas hästi tasuvat tööd, mis võtab vähe aega ja ei nõua eriteadmisi. Peamisteks tingimusteks töö saamisel on asjaolu, et töösoovija on vähemalt 21-aastane, omab internetiühendusega arvutit ja tal on päevas paar tundi vaba aega. Nädala töötasuks lubavad kirjade saatjad 1000-3000 Eurot. Enamik tööpakkujaid pakuvad soovijatele ka e-posti teel töölepingu sõlmimise võimalust, et tekitada inimestes usaldust. Tööle saamiseks palutakse inimestel saata oma nimi ja pangakonto number.

„Tahan inimestele südamele panna, et nad ei saadaks kergekäeliselt oma isikuandmeid ja pangakonto numbrit võõrasetele,“ ütles Keskkriminaalpolitsei direktor Elmar Vaher. „Viimasel ajal on sagenenud juhtumid, kus inimestele pakutakse väga hästi tasuvat ning vähe aega nõudvat tööd. Siinkohal tuleks silmas pidada, et tegemist võib olla rahapesuskeemiga, millesse kaasatakse kergeusklikke inimesi.“

Tegemist on skeemiga, mis saab suure tõenäosusega alguse inimese pangakonto koodide väljapetmisest ning konto tühjendamisest. Edasi on petturitel vaja leida isik, kelle kontole väljapetetud raha edasi kanda. Just selliseid inimesi petturid e-kirjadega tööle meelitavadki. Tööle värvatute ülesanne on nende kontole kantud raha kiirelt välja võtta ja see sularaha siirdamise teenust pakkuvate ettevõtete kaudu edasi saata. Teise võimalusena palutakse inimesel jälgede segamiseks tema kontole saabunud raha pangaülekandega edasi saata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing