Knauf investeeris uude lubitsemendi tehasesse 125 miljonit Eesti krooni

14. september 2006, 16:24

Baltimaade üks suurimaid kipsi, lubitsemendi ja muude ehitusmaterjalide tootjaid SIA Knauf avas täna uue lubitsemendi tehase, mis maksis 125 miljonit.

Uus tehas on täienduseks Knaufi kipskrohvi ja kipsplaatide tootmiskompleksile Riia rajoonis Sauriešis. Uus tehas on ehitatud selleks, et rahuldada Balti turu kasvavat nõudlust ning hoidmaks ehitusmaterhalide senist hinnataset pikaajaliselt kõrge inflatsiooni tingimustes.

SIA Knauf juhatuse liige Janis Kraulis ütles, et Knauf jätkab oma teed Balti turunõudluse rahuldamisel, investeerides tootmisse ja oma töötajatesse. “Uue tehase avamine on järjekordseks sammuks selles suunas. Ehitusvaldkonna dünaamiline areng Baltimaades ei põhjusta ehitusmaterjalide defitsiidi ohtu, vaid annab tootjatele võimaluse mõelda arendustegevusele ja investeerimisele kohalikku tööstusesse,” lausus Kraulis.

2007. aastal laiendatakse kipskartongitehast ning uuendatakse kipskrohvitehast. Kokku ulatuvad Knaufi investeeringud Baltimaades 2006. ja 2007. aastal 390 miljoni Eesti kroonini.

Uus lubitsemendist toodete tehas annab võimaluse valmistada Lätis mitmeid tooteid, mida varem imporditi: lubitsementkrohv, isetasanduvad põrandasegud, müüri- ja liimsegud, plaadiliimid, pahtlid välistöödeks, dekoratiivkrohvid ja vuugimaterjalid. Tänu tehase avamisele on Lätis võimalik toota üle 50 toote Knaufi laiast valikust. Suure osa nendest moodustavad Marmorit fassaadiviimistlus- ja -soojustussüsteemid, mis on Lääne-Euroopas juba pälvinud tähelepanu tänu energiasäästlikele, funktsionaalsetele ja esteetilistele omadustele.

Knauf jätkab oma süsteemse pakkumise põhimõtte elluviimist, tänu millele on klientidel võimalik saada kvaliteetset toodangut laias ehitustööde spektris ja nõuda vastutust ühelt tootjalt.

Knaufi käive on kõigis kolmes Balti riigis jätkuvalt suurenenud. Kõige kiirem kasv on olnud Eestis, kus 2005. aastal saavutati varasema aastaga võrreldes 23-protsendiline käibekasv. Leedus suurenes nimetatud perioodil käive 18% ja Lätis 20%. Keskmiselt suurenes Knaufi käive Balti riikides 2005. aastal 20% võrra ja ulatus 41,43 miljoni euroni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing