PM: Tallinna esindusklubi tahab ehitada kaheksa väljakuga korvpallihalli

14. september 2006, 08:19

Kevadel Eesti meistriks kroonitud korvpalliklubi BC Kalev/Cramo tahab Tallinna Rocca al Mare suurhalli naabrusse rajada uue spordikompleksi.

Sinna mahuks kaheksa korvpalliväljakut ning seal oleks ka meditsiinikeskus, jõusaal ja sportlashotell, kirjutab Postimees.

Korvpalliklubi, mille linnajuhid pealinna esindusmeeskonnaks tunnistasid, plaanide kohaselt kerkib uus spordikompleks Rannamõisa tee 1 krundile ja selle rajamine maksab 140-150 miljonit krooni.

Linnalt tahab klubi, et lisaks krundi detailplaneeringu lõpuleviimisele saaksid nad sellele kinnistule 49 aasta pikkuse hoonestusõiguse ja kahe aasta vältel antaks infrastruktuuri rajamiseks toetust kümme miljonit krooni.

Klubi plaanide suurimaks takistuseks on aga asjaolu, et ala detailplaneeringut koostab juba mitmendat aastat sulgpalliliit, kes tahab sinnasamasse rajada halli oma ala harrastajatele. Samas on ettevõtmine takerdunud ning linna spordi- ja noorsooameti juhi Jaak Raie sõnul on kahtlane, kas sulgpallihall üldse kerkima hakkab.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen kinnitas, et linn tahab peatselt sõlmida koostöölepingu Kalev/Cramoga, mis kinnitaks korvpalliklubi staatust pealinna esindusmeeskonnana. 'Mis puudutab aga korvpallihalli, siis siin ei ole me veel tõsiseid läbirääkimisi alustanud,' lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing