Sakala: Viljandi oodatav jäähall juba valmib

14. september 2006, 08:30

Viljandi linnavalitsus andis esmaspäeval loa ehitada linna jäähall, aga eeltööde tõttu oli varasem tühermaa muutunud ehitustandriks juba augustis.

Ühtlasi kinnitas linnavalitsus üleeile tulevase spordirajatise projekti. Jäähalli ehitamiseks moodustatud sihtasutus Viljandi Jääkeskus hakkab hiljem ka omanikuna halli eest hoolitsema, kirjutab Sakala.

Sihtasutuse nõukogu liige, Eesti Jäähoki Liidu presidendi Priit Vilba sõnul on praegu kõik kulgenud hästi ja probleemideta. 'Peaksime senise tempoga olema enam-vähem graafikus, ehkki ehitusturg on suhteliselt üle kuumenenud ning projekteerijaid ja ehitajaid pole lihtne leida.'

Linn otsustas ehituse heaks anda pool miljonit krooni. Abilinnapea Rein Triisa ütles, et kui varem kavandati see summa ehituseelseteks toru- ja kaablitöödeks, siis hiljem otsustati toetuse kasutamine jätta ehitaja otsustada.

Pärast jääväljaku valmimist hakkab linn 600 000 krooni eest aastas ostma lastele ja spordirühmadele uisutunde.

Hall ehitatakse etappide kaupa. Algul valmib sügisest kevadeni töötav tehisjääväljak ja hiljem muudetakse see halliks, kus saab uisutada aasta läbi. Jäähalli valmimise tärmin on 2011. aasta november.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing