Tooraineralli on teinud Peruust maailma kiiremini kasvava börsi

14. september 2006, 10:47

Metallide hinnaralli on teinud Peruu aktsiaturust käimasoleva aasta edukaima börsi maailmas, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.

Lima börsiindeks on dollari baasil tõusnud käimasoleval aastal 126 protsenti, mis on Bloombergi poolt jälgitava kaheksakümne riigi aktsiaturu hulgas parim näitaja. Poole indeksi osakaalust annavad metallitootjad.

Alates 2001. aastast on indeks kosunud keskmiselt 42-protsendise aastatempoga.

„Suur osa turu arengust on tulnud metallihindadest, mis on jõudnud selgelt oma kõrgtasemeni,” tõdes SAB Centura peaökonomist Jorge Luis Rodriguez.
„Jätkuv nõudlus mineraalide vastu maailmas näitab, et aktsiaturul on ruumi kasvada. On raske näha midagi, mis viiks keskpikas perspektiivis turu rööbastelt välja,” ütles Peruu suurima pensionifondi AFP Interga president Jaime Caceres.

Peruu on maailma suurim tina ja hõbeda tootja. Lisaks maailma kolmas tsingi, neljas vase, viies kulla tootja.

Peruu aktsiaturu turuväärtus on 42 miljardit dollarit (518 miljardit krooni), tehes temast Ladina-Ameerika suuruselt viienda turu.

„Peruu vajab börsile uusi ettevõtteid, et vähendada oma suurt sõltuvust kaevandussektorist. Investoritele tuleb pakkuda suuremat valikut,” ütles Citigroupi Ladina-Ameerika strateeg Geoffrey Dennis.

Hetkel on Morgan Stanley Capital International indeksitesse klassifitseerivaid Peruu ettevõtteid vaid viis, võrreldes 54 Brasiilia firmaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing