Noorte Omaloomingu Kino tutvustab täna õhtul uue põlvkonna filmitegijate loomingut

Mari Hiiemäe 15. september 2006, 00:00

Tallinna Noorteöö koondnime all korraldatakse täna õhtul ja öösel Tallinnas hulgaliselt mitmesuguseid üritusi. Üks neist on Kinomajas toimuv Noorte Omaloomingu Kino, kus saab vaadata noorte filmihuviliste poolt valmistatud lühifilme.

Noorte Omaloomingu Kinos linastuvad filmid, mis jõuavad laiema publiku ette esmakordselt. Filmiloojateks on tavalised noored inimesed, kel nägemus filmiloomisest olemas, kuid maailm selles valdkonnas veel vallutamata. Filme hindab neljaliikmeline professionaalne žürii.

Noorte Omaloomingu Kino ühe korraldaja Alo-Jarmo Küppase sõnul on kinoüritusele filme toonud väga kirev seltskond, kelle hulgas on nii õpilasi kui ka üliõpilasi, kes võtavad osa mõnest filmiteemalisest huvialaringist. On ka amatööre selle sõna kõige ideaalsemas tähenduses. Need on filmihuvilised, kes ei ole filmitegemist kusagil ega kellegi käe all õppinud, vaid kes teevad filme lihtsalt sõprade ja iseenda lõbuks.

Kinoõhtule võisid oma filme saata kõik kuni 26aastased noored, ühe filmi ligikaudseks pikkuseks oli planeeritud 15 minutit.

"Kuna muid piiranguid filmihuvilistele ette ei antud, on tänavuse filmivaliku hulgas igasuguseid filme," kommenteerib Alo-Jarmo Küppas. Filmide temaatika ulatub maast taevani, valikus on nii õpetlikke lühifilme kui ka tõelisi Ameerika-maigulisi seiklusfilme, mis tipnevad lugudega maffiaperede salatehingutest kusagil autoparklas. On katsetuslikke filmieksperimente ja läbimõeldud filmitriloogiaid.

Küppas tunneb heameelt, et seekord on ürituse vastu huvi tundnud ka multifilmide valmistajad, ning avaldab lootust, et järgmise aasta programmis on arvestatav osa just noorte tehtud joonisfilmidel.

Noorte Omaloomingu Kino 2006. aasta filmide hindamiseks kokku pandud žüriisse kuuluvad Pimedate Ööde Filmifestivali peakorraldaja Tiina Lokk, Harrastusteatrite Liidu juhatuse esimees Kristiina Oomer, Kinomaja programmidirektor Liisi Ree ning ETV Suure Filmiöö korraldaja ja Eesti üks väheseid naisoperaatoreid Anna Stepanova. Žüriisisese arutelu tulemusel valib žürii välja võitja, kogemusi vahetada ning asjatundlikku hinnangut kuulata saavad aga kõik osalejad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing