Ericsson muudab struktuuri

15. september 2006, 11:43

Maailma suurim mobiilvõrkude looja Ericsson AB korraldab firma ümber kolmeks üksuseks, vahendas Bloomberg.

Rootsi mobiilikontsern moodustab võrkude, globaalteenuste ja multimeedia üksuse ning palkab samas juurde ka 500 uut inseneri. Uue struktuuriga ettevõte hakkab tööle 2007. aasta esimesel jaanuaril. Insenerid palgatakse aga eesmärgiga keskenduda järgmise põlvkonna IP-võrkude ja multimeedia toodete arendamisele.

„Me oleme tugevamad kui kunagi varem ja aeg on äriarenduse tempo kiirendamiseks õige,” sõnas Ericssoni juht Carl-Henric Svanberg. „Me suurendame oma mõjuvõimu mobiilvõrkude ja sideteenuste osas ja kindlustame oma juhtivat rolli järgmise põlvkonna IP-võrkude alal, keskendudes multimeedia rakendustele ja teenustele,” sõnas Svanberg teates.

„Need on head uudised,” ütles Vontobel Asset Management acute;i fondihaldur Sanjay Jhaveri, kes on raha paigutanud ka Ericssoni aktsiatesse. “Nad palkavad uusi inimesi, mis ütleb mulle, et nad on väljavaadete osas positiivselt meelestatud,” lisas ta.

Konkurents mobiilside alal aina tiheneb, sest Ericssoni rivaalid teevad koostööd käibe suurendamise ja kulutuste vähendamise osas. Nokia ja Siemens leppisid juunis kokku, et alustavad koostööd mobiilvõrkude äri alal.

Kell 11.26 oli Ericssoni aktsia Stockholmi börsil tõusnud 1,63% võrra, täpselt 25 Rootsi krooni tasemele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing