Alustavad ettevõtjad saavad konkureerida inkubaatorisse

Merike Lees 18. september 2006, 00:00

Ettevõtlusinkubaator on ettevõtluse tugistruktuur, mis pakub alustavale ettevõttele soodsat ja kvaliteetset töökeskkonda ning ettevõtte arengut toetavaid teenuseid.

Inkubaator aitab ettevõtjal esimestel aastatel oluliselt tegevuskulusid vähendada, maandada äririske ning luua elujõulist ja kasvusuutlikku ettevõtet.

Inkubatsiooniteenus kujutab endast konsultatiivset abi - juriidiline, juhtimisalane, turundusalane- ja finantsnõustamine - ning soodsate hindadega kvaliteetsete kontoriruumide ning bürooseadmete renti, side- ja arvutiteenuseid. Lisaks korraldatakse asukatele kontaktüritusi ja koolitusi ning pakutakse ärialustust toetavaid teenuseid.

Inkubaatorisse pääsemiseks tuleb läbida konkurss, mille avalduste ja äriidee kirjelduse esitamise tähtaeg on 12. oktoobril. Väljavalitud ettevõtjad pääsevad esmasele ettevõtluskoolitusele ehk eelinkubatsiooni, kus õpinguid toetab ka isiklik juhendaja. Koolituse lõpuks valmib põhjalik ning rakendatav äriplaan. Kui koolitus on edukalt läbitud ja äriplaan kaitstud, sõlmitakse ettevõtjaga inkubaatori asuka leping.

"Kõik ettevõtjad ei pruugi rentida ruume inkubaatoris, kuid neil on võimalik kasutada inkubatsiooniteenuseid," ütles Kopli inkubaatori juhataja asetäitja Annika Jõks.

Inkubaatori asukal on võimalik taotleda lisaks igapäevasele nõustamistegevusele ka spetsiifilisi, ettevõtte individuaalset arengut toetavaid koolitusi ja konsultatsioone erialaspetsialistidelt kuni 3000 krooni eest kvartalis. Tavapäraselt on inkubaatoris viibimise periood kaks aastat, tehnoloogiapõhistel ettevõtetel kolm aastat, mõlemal juhul saab taotleda ühte lisa-aastat.

Kopli ettevõtlusinkubaatoris paiknev tarkvara firma Insert tegevjuht Risto Kasepuu hindab inkubaatori logistilist asukohta üliheaks. Alustava ettevõtte jaoks pidas ta oluliseks, et igasugused laudade-toolid, arvutite ja muu tehnika organiseerimine jäi ära - lihtsalt tuled ja asud tegutsema, kõik on olemas, kinnitas Kasepuu.

"Inkubaatoris olemine on kvaliteedimärk alustavale ettevõttele, tema äriideed ja ettevõtet on tunnustanud ning sellesse panustanud Tallinna linn," ütles SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid juhatuse liige Anu Lõhmus.

Inkubaatoris küsitakse ruutmeetri eest renti 100 krooni kuus. Koplis või Lasnamäel asuva kontori puhul pole tegemist erilise soodushinnaga, mida inkubaatorilt võiks eeldada.

Tallinna äripindade turul on väga üldises joones kaks suunda: kallid äripinnad muutuvad veel kallimaks ning odavad kontoripinnad pigem odavnevad veelgi. Paljud ettevõtted kolivad oma vähemkvaliteetsetelt pindadelt ära, jättes tihti maha ka kasutatud mööbli. Alustaval ettevõttel pole nii kõrgeid nõudmisi. Soovitaks alustavale ettevõttele pigem rentida pind sissetöötanud kontoris, mis võib küll veidi amortiseerunud olla. Hea õnne ning pikema lepingu korral õnnestub leida ka pinda alla 100 krooni ruutmeeter. Inkubaatorist peab kahe aasta pärast nii ehk naa lahkuma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing