PM: Eesti Postist lahkub neljast juhist kolm

18. september 2006, 09:50

Eesti Posti nõukogu ei jõudnud reedel õieti veel uue juhi nime välja hõigatagi, kui tuli taas üks lahkumisteade.

Leon Jankelevitshi lahkumisavalduse järel on juhatuse neljast liikmest läinud juba kolm.
Eesti Posti nõukogu valis reedel riikliku postifirma juhiks staažika Saare maavanema kohusetäitja Hans Teivi, kirjutas Postimees.
Ettevõtte senine juht Peeter Raudsepp teatas oma loobumisest juba suvel. Reedel valiti välja ka firma välissuhtlusega tegelev juhatuse liige, kelleks sai Aavo Kärmas, kuigi konkursil osales väidetavalt ka seni seda ametit pidanud Kalle Tarien.
Eesti Posti nõukogu esimees Jüri Ehasalu ei soostunud kinnitama, et ettevõttes oleks midagi lahti, kui korraga lahkub kolm neljandikku juhtidest.
«Jankelevitsh lahkus meilt, sest ta sai erasektorist palju parema pakkumise ning ei olnud meie võimuses teda kinni hoida,» kinnitas ta. «Mingit skandaali ei ole siit mõtet otsida.»
Kinnitamata andmetel osales Jankelevitsh algul ka juhatuse esimehe konkursil, kuid loobus hiljem. Väidetavalt oli just tema mitme nõukoguliikme soosik firmajuhi kohale.
Ainsana on seni oma lahkumist avalikult põhjendanud Raudsepp, kelle sõnul on tal ettevõtte juhina raske võtta vastutust, kui otsuste langetamisel tuleb tihti majanduslike põhjenduste asemel lähtuda poliitilistest kaalutlustest.
Poliitikute liigsele sekkumisele on viidanud ka teised Eesti Postiga seotud inimesed, kelle hinnangul püütakse postijuhtidele eelkõige majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare mahitusel peale suruda otsuseid, mis majanduslikult on kahjulikud, kuid poliitikutele populaarsust toovad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing