Valimistulemus tõstis Rootsi krooni

Romet Kreek 19. september 2006, 00:00

Sotsiaaldemokraatide kaotus Rootsi valimistel ja mandaat endisele opositsioonile riigivarade müügiks tõstis eile Rootsi krooni euro suhtes kahe kuu kõrgeima tasemeni.

Fredrik Reinfeldti juhtimisel võitnud moderaadid kavatsevad müüa kolme aasta jooksul 150 miljardi Rootsi krooni väärtuses osalusi ettevõtetes ja kasutada laekuvat raha riigivõla tagasimaksmiseks. Ettevõtete ostmine nõuab aga Rootsi kroone, mida juba spekuleerimiseks ostetakse.

"Me oleme juba saanud tunda mõningast huvi Rootsi krooni suhtes," ütles SEB Merchant Bankingu peastrateeg Robert Bergquist Bloombergile. "Ruumi on veel krooni edasiseks tugevnemiseks, kuid mitte suureks liikumiseks, kuna paljud on juba ostnud Rootsi krooni, oodates valitsuse poliitika muutumist."

Eile kell 17 maksis euro 9,189 Rootsi krooni. Päeva sees maksis euro vaid 9,158 Rootsi krooni, mis oli Rootsi krooni tugevaim kurss 7. juulist saati.

Sel aastal on Rootsi kroon tugevnenud euro (ja Eesti krooni) vastu 2,5 protsenti ja USA dollari vastu üheksa protsenti. Bergquisti prognoosi kohaselt võib Rootsi kroon euro vastu tugevneda aasta lõpuks üheksani, mis teeks SEKi kursiks 1,7385 Eesti krooni. See prognoos eeldab, et Rootsi keskpank Riksbank tõstab veel sel aastal intressi. Rootsi keskpank on tõstnud inflatsiooniga võitlemiseks sel aastal intressi neljal korral, 2,5 protsendini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing