PM: Eesti Disaini muna BRUNO said Martin Pärn ja Annike Laigo

19. september 2006, 08:24

Eile andis Eesti Disainerite Liit välja
Eesti Disaini auhinna parima tootedisaini ja parima disainiprojekti eest,
kirjutas Postimees.

Parimaks disainiprojektiks valiti Annike Laigo isehelenduv vaip Jaaniuss.
Parima tootedisaini auhinna pälvis Martin Pärn büroomööbli seeriaga Krog ning parimaks disainiprojektiks tunnistati Annike Laigo isehelenduva vaiba Jaaniuss tooteprototüüp.

Rahvusvahelise žürii hinnangul oli aga kandidaatide hulgas sedavõrd palju esiletõstmist väärivaid töid, et žürii otsustas luua veel kolmanda, äramärgitud tööde kategooria.

Äramärkimist leidsid Sixten Heidmets ja Sirli Põllumäe mööblidisaini, Kaspar Torn tööstusdisaini ning Villi Pogga, Sven Sõrmus ja firma Aquator laialdase disainialase tegevuse eest.

Auhindade määramisel võeti arvesse ka disaineri varasemat loomingut ning toote eestipärasust. Lisaks hinnati toote kvaliteeti, meisterlikkust, materjali valikut, innovatsiooni taset, keskkonnasõbralikkust ja funktsionaalsust.

Kui parima disainiprojekti kategoorias kandideerimiseks piisas veel teostamata töö esitamisest, siis parimale tootedisaini auhinnale võistlesid tööstuslikus või poolkäsitöönduslikus tootmises olevad tooted.

Auhinna võitnud büroomööbli seeria Krog autor Martin Pärn on juba aastaid teinud koostööd Thulema mööblifirmaga.

Martin Pärn hindas eesti disaini tulevikku perspektiivikaks, kuid nentis, et disain saab areneda vaid koostöös ettevõtetega. «Et tootedisainis edu saavutada, peab äratama ettevõtte usalduse. Tootedisaineriks valitakse inimene, kellega koostöö sobib ja kelle puhul on loota, et temalt ka uusi ideid tuleb.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. September 2006, 08:07
Otsi:

Ava täpsem otsing