Savisaar: Rüütel võistleb mitte Ilvese, vaid Kadastiku, Luige ja Rõtoviga

Silvia Kruusmaa 20. september 2006, 00:00

Savisaare sõnul võtab Rüütlist kriitilisi lugusid kirjutav Eesti meedia revanši. "Mõni aasta tagasi olid lehtedes pildid, et meie teeme presidendi. Nad ei saanud hakkama," lausus Savisaar.

Hans H. Luik on Eesti Ekspressi ja poole Eesti Päevalehe omanik, Mart Kadastik Postimeest välja andva Eesti Meedia juhatuse esimees ning Igor Rõtov Äripäeva juhatuse esimees.

Rüütlit kaitsnud Savisaar märkis ka, et keegi ei räägi, kes hakkaks Kadriorgu tegelikult juhtima, kui Ilves presidendiks saaks. Pole ju saladus, et Ilvese välisministriks oleku ajal juhtis ministeeriumi Indrek Tarand, lausus Savisaar. Tema sõnul tuleks Ilvese presidendiks saades Kadriorgu terve rida nõuandjaid: "Vennad Tarandid, kunagised äraostmatud ja ehk ka Gruusia presidendi nõunik (Mart Laar - toim.)."

Kadastik pidas Keskkerakonna juhi Edgar Savisaare süüdistust, et Eesti meedia maksab kätte Rüütlist kriitilisi lugusid kirjutades, naljakaks.

"Savisaare püüd meediat personifitseerida on kummaline, võib-olla püüab ta seeläbi võimalikku kaotust õigustada," märkis Kadastik. "Tunnen end kõrgele lennutatuna," ütles Kadastik võimu kohta, mida Savisaar talle omistas.

"Kõige selle põhjal võib öelda, et Savisaar ei usu tegelikult demokraatiasse, kui ta arvab, et kõik kuskil üleval ära otsustatakse. Tuleb ikka uskuda ka valijameeste mõistusesse."

Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov ütles: "Edgar Savisaare arvamus, et meedia püüab presidenti teha, on küll kena kompliment neljandale võimule, kuid selgelt ülehinnatud."

Rõtovi sõnul peegeldab ajakirjandus ühiskonnas toimuvat küllalt täpselt. Äripäeva peatoimetaja arvates ei suudaks meedia ka parima tahtmise korral presidendivalimiste eel väljakujunenud hoiakuid muuta. "Läheb, nagu läheb," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing