Tallinn ostab Vilde tee ühiselamud välja 42miljonilise krundiga

Liis Kängsepp 20. september 2006, 00:00

Poole ühiselamu mõttelise osa vastu saab omanik OÜ Akadeemia Hostel 5000 ruutmeetrit hoonestamata sotsiaalmaad Lasnamäel, kuhu soovib ehitada kõrghoone. Linnavalitsus on ka lubanud anda loa sotsiaalmaa muutmiseks elamumaaks.

Lisaks peab Akadeemia Hostel kogu Vilde tee 90 ühiselamu oma kulul rekonstrueerima ning selleks koormatakse Lasnamäel olev kinnistu 33 mln kroonise hüpoteegiga Tallinna linna kasuks.

Akadeemia Hosteli omanik on Aleksei Poskatšev, kes on äriregistri andmetel seotud kaheksa äriühinguga ning kolme korteriühistuga.

Poskatševi tellitud hindamisakti kohaselt on ühiselamu väärtus 23 mln krooni, Lasnamäe 14/Majaka 1 kinnistu väärtus koos taotlemisel oleva 18korruselise maja ehitusõigusega aga 42 mln krooni, kirjutas Postimees augustis.

Poskatševi sõnul pakkusid nad ise linnale varianti vahetada pool majast maa vastu ning keerulisi läbirääkimisi peeti poolteist aastat. Kuigi algul ei tahtnud Poskatšev ühiselamu remondist midagi kuulda, sündis lõpuks kompromiss. "Kust ma võtan nüüd raha ühiselamu renoveerimiseks? See pole probleem, raha leidub," rääkis mees, kinnitades, et vahetuskaubana saadavale krundile on plaanis ehitada kõrghoone ning detailplaneeringuga praegu tegeletakse.

"Hetkel on seis selline, et seal pole detailplaneeringut, kuid hindamisakt on tehtud eeldusel, et sinna saab ehitada kortermaju," lausu abilinnapea Taavi Aas, viidates, et krundi kõrval on juba mitmekordsed majad. Aasa sõnul on olnud erinevad variandid, lõpuks otsustati vahetuse kasuks, sest seda oli kõige lihtsam organiseerida.

Vilde tee 90 ühiselamu ja veel neli ühiselamut müüdi augustis 2001 ja seal elanud kokku 1200 üürnikku jäid ilma võimalusest korter erastada. Esialgu jäi pool majast riigi omandisse, kuid Tallinn taotles selle endale, plaaniga teine pool eraomanikult välja osta, hoone tervikuna korda teha ning sinna vähemalt 160 munitsipaalkorterit rajada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing