19. september 2006 kell 9:52

Viru Keskusest voolab läbi 365 000 krooni tunnis

Viru keskuse käive kolmel suvekuul tõusis mullusega võrreldes veerandi võrra 460 miljoni kroonini, mis teeb keskmiselt 365 000 krooni iga keskuse lahtioleku tunni kohta.

Inimesi külastas keskust kolmel kuul 3 miljonit, kellest üle 90% lahkusid keskusest ostuga, teatas Viru Keskus.

Viru Keskuse juhatuse liikme Ants Vasara sõnul kasvas võrreldes eelmise aasta suvega oluliselt keskuses tehtud ostude arv ja sellest tulenevalt ka kogukäive. „Kui varem käidi palju sagedamini keskuses lihtsalt aega veetmas ja uudistamas, siis täna tullakse kindla ostusooviga - enam kui 90% külastajatest lahkub ostuga,“ kinnitas Vasar.

Suviste külastuste kõrgajaks oli Ants Vasara sõnul juunikuu, mil kolmandikul päevadest astus keskusest läbi üle 40 000 inimese. Pea sama palju inimesi külastas keskust mullusel külastuste rekordkuul - detsembris. „Suve alguse kõrge külastajate arvu taga võib näha inimeste soovi hoida end kursis hooaja trendidega ning teha olulisemad rõivaostud,“ põhjendas Vasar.

Ants Vasara hinnangul on ostude arvu kiire tõus tingitud elanikkonna sissetulekute kasvust ja keskuse pidevalt arenevast kaupade-teenuste valikust. „Uueks külastajate lemmikuks saab kindlasti veel sel aastal avatav, neljast erinäolisest toidukohast koosnev toitlustuskompleks, mis mahutab ca 200 inimest,“ lisas Vasar. Sel aastal avati Viru Keskuses maailmas ülipopulaarse moebrändi Hugo Boss Orange esinduskauplus, prantsuse moebrändi Promod kauplus ja Itaalia elustiilikeskus.

2006. aasta käibeks prognoosib Viru Keskus 1,6 miljardit krooni, külastajate arvuks 12 miljonit. Viru Keskus koondab 100 kauplust, söögikohta ja teenindust. Keskust külastab igapäevaselt ca 32 000 inimest ning see on kujunenud oluliseks kohtumispaigaks ja vaba aja veetmise kohaks.

Viru Keskuse 2005. aasta käive oli 1,43 miljardit krooni ning keskust külastas eelmisel aastal üle 11,2 miljoni inimese, kes sooritasid kokku ligi 9 miljonit ostu.

Hetkel kuum