ÄP homne juhtkiri: riigiisa abistav käsi ajab hirmu naha vahele

20. september 2006, 12:58

Järgneb kokkuvõte Äripäev homme ilmuvast
juhtkirjast.

USA ekspresidendilt Ronald Reaganilt pärineb järgmine kalambuur. „Mis on 12 kõige hirmuäratavamat sõna inglise keeles? Ma olen valitsusest ja ma olen siin selleks, et teile abiks olla.”

Ka Eesti riigiisad on hakanud arvama, et ettevõtted vajavad rohkem nende abistavat kätt. Äripäev leiab, et see peaks kõikidele korralikele ettevõtjatele hirmu naha vahele ajama.

Uue toetusliikumise eesotsas on majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, kes surus sel nädalal valitsuses läbi mõtte hakata toetama laevandust. Esialgu on toetussummad paarkümmend miljonit krooni, aga 2010. aastal juba 209 miljonit krooni. Ning liberaalne peaministripartei ei astu koalitsioonis millegipärast enam toetuste vastu.

Muidugi on suurte ettevõtluse abistajate seas ka Rahvaliidu ministrid Villu Reiljan ja Ester Tuiksoo, kelle jagada on keskkonna- ja põllumajandusrahad nii meilt kui mujalt. Ning ka inimnäoline presidendikandidaat Arnold Rüütel lisas oma programmi punkti, mille kohaselt Eesti kapitalile ja tootjatele tuleb luua "õiglasemad tingimused turul konkureerimiseks” ning tagada "konkurentsitingimuste võrdsustamiseks maaelu- ja põllumajandustoetuste suurendamine”.

Ent kord antud toetustest ja tehtud lepingutest – eriti salajastest – on väga raske loobuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. September 2006, 12:58
Otsi:

Ava täpsem otsing