Prokuratuur võttis vahele 13 prostitutsiooni vahendajat

20. september 2006, 13:21

Põhja ringkonnaprokurör Kati Maitse esitas
süüdistused kolmeteistkümnele isikule, keda seostatakse prostitutsiooni
vahendamises ja ruumide kasutusele andmises prostitutsiooniga tegelemiseks.

Ringkonnaprokuröri taotlusel astub kohtu ette kokku kolmteist inimest, kellest üheksat süüdistatakse prostitutsiooni vahendamises ja kahte ruumide kasutusele andmises prostitutsiooniga tegelemiseks. Ülejäänud kahte isikut süüdistatakse nii prostitutsiooni vahendamises kui ka ruumide kasutusele andmises prostitutsiooniga tegelemiseks.

Läbi viidud kohtueelse kriminaalmenetluse tulemusena tuvastati, et 31aastane Roman ja 37aastane Alla organiseerisid Tallinnas kolme lõbumaja tööd, mis asusid aadressidel Pärnu mnt 48, Lembitu 7 ja eramu aadressil Tanuma 29. Uurimise käigus selgus, et nimetatud kolmes lõbumajas töötas nelja aasta jooksul kokku vähemalt 40 prostituuti.

Lõbumajade töö organiseerimisel ja võimalikult edukaks prostitutsiooni vahendamiseks avaldasid Alla ja Roman reklaamkuulutusi ajalehtedes, varustasid renditud ruume majapidamistarvetega ning jälgisid ruumide tehnilist seisukorda. Lisaks palkasid Alla ja Roman lõbumajadesse administraatorid, kes reguleerisid intiimteenuste osutamist kohapeal ning jagasid klientidele telefoni teel informatsiooni teenuste tasu kohta. Kokku töötas kolmes lõbumajas nelja aasta kestel vähemalt üheksa administraatorit ning neid kõiki süüdistatakse karistusseadustiku § 268 lg 1 kohaselt prostitutsiooni vahendamises.

“Sellist kuritegu ei saa avastada nädala ega ka kuuga, kuna prostitutsiooni vahendamise fakti tõendamiseks ei piisa ainuüksi infost teenuse osutamise kohta,” ütleb Põhja Politseiprefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse vanemkomissar Priit Pärkna. Tema sõnul töötasid talituse ametnikud süüdistuse esitamiseks vajalike tõendite kogumiseks ligi pool aastat.

Lõbumajade majandamisega ja prostitutsiooni vahendamisega teenisid Alla ja Roman tulu ligikaudu 1 800000 krooni ulatuses. Ruumide kasutamisele andmisega prostitutsiooniga tegelemiseks teenisid kaks süüdistavat hinnanguliselt 440 000 krooni.

Süüdistuse kohaselt teenisid süüdistatavad pika ajavahemiku vältel kuriteo toimepanemise läbi märkimisväärset tulu, mis on ebaseaduslikult teenitud tulu ehk kuritegelik tulu. Varalise karistuse võimaliku kohaldamise tagamiseks on kohus prokuröri taotlusel arestinud neljale, enam kuritegelikku tulu teeninud süüdistatavatele kuuluva vara.

Süüdimõistva otsuse korral võib kohus karistusseadustiku § 268 lg 1 kohaselt karistada kuni viie aastase vangistusega või rahalise karistusega

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. September 2006, 13:21
Otsi:

Ava täpsem otsing