Äriklassi mobiiliga saab ka filme vaadata

Enn Heinsoo 21. september 2006, 00:00

Viimaseks suureks uuenduseks võib pidada telefonide WiFi-võrguga ühendumise võimalust, mis tähendab, et leides suvalise avatud WiFi-leviala, võib telefoniga minna tasuta internetti.

See on kasulik siis, kui teie mobiilis on IP-kõneks vajalik tarkvara. Mõnele teisele WiFi-võrgus asuvale telefonile või suvalisele IP-telefonile helistades ei tule sentigi maksta.

GNT Eesti ASi mobiiltelefonide ja -tarvikute tootejuht Anatoli Vaiser rääkis, et kasutab Nokia 9300i'd vaid netis käimiseks. "Tõmbasin Nokia 9300i abil neljamegabaidise dokumendi 1,5-2 minutiga üle WiFi, sõltuvalt levist," kirjeldas ta oma kogemust.

"Samuti on kasulik telefon, mis võimaldab ka Powerpointi, Wordi ning Excelit kasutada. Nii on võimalik kõikide dokumentidega tegeleda liikvel olles - muidugi WiFi-levialas," rääkis Vaiser, milline peaks olema korralik äriklassi telefon.

"Heaks näiteks äritelefonist on Nokia E60, millel ei ole küll kaamerat, taskulampi ja muid vidinaid, kuid millel on tarkvara dokumentidega töötamiseks ja Outlookile ligi pääsemiseks, samuti WiFi-võimalus," lisas Vaiser.

Tema arvates kasvab Eestis jõudsalt Bluetoothi kasutamine. "Sellel on infrapunaühenduse ees palju eeliseid, kuna pole vaja "silmsidet" seadmete vahel ning kiirus ja töökaugus on suuremad. Kahjuks pole Eesti turul veel mitmeid sinihambaga seadmeid, näiteks GPS-vastuvõtjate (Global Positioning System) järele on küll nõudlus, kuid maale neid veel ei tooda," kurtis Vaiser.

Samuti on ühildumisprobleeme sinihambaga seadmete ning arvuti vahel. "Proovisin kuidas ma proovisin, ühte testimiseks hangitud sinihambaga GPS-vastuvõtjat ma ei saanudki arvutis asuva kaarditarkvaraga tööle," lisas ta.

"Palju on ka huvitavaid uuendusi, nagu näiteks Nokia N91 neljagigabaidine kõvaketas, kuid telefon ise on kaalu tõttu üpris ebamugav. Lisaks on sellega võimalik filme vaadata, kuid tänu aeglasele protsessorile on uuenduse kasutamine aeganõudev," rääkis Vaiser.

Ka Elisa suhtekorraldusjuhi Regina Salmu arvates on suurim uuendus mobiiltelefonide turul WiFi-tehnoloogia lisandumine laiemale telefoni-valikule.

Samas nentis Salmu, et Eesti tarbija on üldjuhul rohkem kinni telefoni välimuses ning vähe on kasutajaid, kes teadlikult mõne tehnoloogilise omaduse pärast mobiili soetavad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing