K-Arvutisalong lõpetab tootmise

Ralf-Martin Soe 21. september 2006, 00:00

"K-Arvutisalong on olnud edukas nii jaemüügis kui ka arvutite tootmises, ent oleme otsustanud keskenduda müügile, sest see tuleb meil kõige paremini välja," kommenteeris K-Arvutisalongi juhatuse liige Veiko-Peeter Kargu.

K-Arvutisalong ei kõla läti keeles hästi, iseloomustas Kargu tootmise lõpetamise sõltumist soovist areneda Leetu, Lätti ning Ukrainasse, kus on omad kindlad tootjad juba välja kujunenud.

Kargu rääkis, et paljuski sõltub lõpetamine ka uutest omanikest (Indrek Prants, Sven Mansberg ja Armin Kõomägi - toim.) ning uutest juhtidest. Kargu on ainus, kes on firma juhtkonnas pärast omanikevahetuast.

K-Arvutisalong otsib tootmise peatse lõpetamise tõttu peamist koostööpartnerit, kelle arvuteid müüa. Ettevõte on Kargu andmetel koostööd teinud näiteks Fujitsu Siemensi, HP ja Ordiga. Partneri leidmist kaalutakse ka ML Arvutite või Sonexi seast.

"Tehas pannakse kinni ning töötajad saadetakse laiali," nentis Eesti suurima arvutitootja Ordi tegevjuht Ülle Kivirähk konkurendi kadumist orbiidilt. Kiviräha sõnul on

K-Arvutisalongi tootmise lõpetamine siinsel turul väga tähtis muudatus ning Ordi sooviks saada K-Arvutisalongi põhiliseks koostööpartneriks.

"Ordi sülearvutid on olnud meil müügis, aga see ei tähenda veel, et valime Ordi," kommenteeris Kargu ja lisas, et arvutimüügipartnerit pole veel välja valitud.

"K-Arvutisalong ei ole veel kuhugi kadunud, ent otsus arvutitootmine lõpetada oli ette ennustatav ja igati loogiline samm," sõnas ML Arvutite tegevjuht Mait Rahi. K-Arvutisalong on defineerinud end kindlalt jaemüüjana ning arvutite tootmine on Eestis jätkuvalt üks konkurentsitihedamaid valdkondi, nimetas Rahi tootmise lõpetamise võimalikke põhjusi. Kuigi Rahi sõnul pole nemad varem K-Arvutisalongiga koostööd teinud, ei välista ta toodete müügi läbirääkimisi.

Ordi tootis enda teatel eelmisel aastal 14 000 arvutit, ML Arvutid 11 000 ning K-Arvutisalong 5000 arvutit.

Sel aastal plaanib K-Arvutisalong käibeks 400 miljonit krooni, mis on 30 protsenti rohkem kui mullu.

Ärimeeste Indrek Prantsi, Armin Kõomägi ja Sven Mansbergi firma Upwind ostis Eestis 23 ja Soomes ühe kauplusega esindatud K-Arvutisalongi keti selle aasta aprillis.

K-Arvutisalongi müüsid selle asutajad Veiko-Peeter Kargu, Lauri Liimand ja Marek Vaho.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing