Tai kriis võib peagi laheneda

Sirje Rank 21. september 2006, 00:00

IMFi juht Rodrigo Rato ütles eile, et jälgib riigis toimuvat, kuid Tai majandus on palju tugevamas seisus kui 1997. aastal. Reitinguagentuurid S&P ning Fitch teatasid siiski, et alandavad poliitiliste riskide kasvu pärast Tai reitinguväljavaadet.

Eile teatas riigipöörde juht Sondy Boonyarataklin, et senine peaminister Thaksin Shinawatra on korruptsiooni ja onupojapoliitika pärast võimult tagandatud, kuid et esimesel võimalusel antakse võim rahvale tagasi. Kahe nädala jooksul peaks selguma riigi uus üleminekuvalitsuse peaminister ja valmima uus konstitutsioon. Uued üldvalimised toimuksid hiljemalt aasta jooksul. Kuni uue peaministri selgumiseni määras Tai kuningas Bhumbiol Adulyadej eile üleminekuperioodi juhiks Sondy Boonyarataklini.

Sõjaväelise riigipöörde põhjuseks oli rahulolematus peaministriga, keda süüdistatakse korruptsioonis ja võimu kuritarvitamises. Jaanuaris müüs Shinawatra pere makse maksmata 1,9 miljardi dollari eest oma osaluse telekomiäris ning sealtpeale on rahvas nõudnud tema tagasiastumist.

Eile oli pealinna Bangkoki tänavail tanke ja teesulgusid, kuid suhteliselt rahulik. Poliitilise kriisi lahenemise lootuses peatus eile Tai bahti langus.

Rida riike hoiatas Taisse reisimise eest, kuid näiteks Rootsis ei kiirustanud turismireiside korraldajad eile reise tühistama. Eesti turismifirmad ei alusta Tai reise enne novembrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing