Äripanga suuromanik kaotas sõnaõiguse

21. september 2006, 08:55

Finantsinspektsioon võttis Äripanga suuromanikult
ja pikaaegselt juhatuse liikmelt Andrei Žukovilt õiguse panga juhtimisel kaasa
rääkida, kuna tema pangaväline äritegevus on läbipaistmatu, kirjutas
Äripäev.


"Finantsinspektsioon kohustas Tallinna Äripanga nõukogu kolme kuu jooksul ametist tagasi kutsuma Tallinna Äripanga juhatuse liikme Andrei Žukovi, kuna järelevalveametnike käsutuses olev teave viitab temalt nõutava laitmatu ärialase reputatsiooni puudumisele," rääkis finantsinspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein.
Finantsinpektsiooni luubi all juba 1,5 aastatMalmsteini sõnul hakkas inspektsioon Tallinna Äripanga aktsionäride struktuuri põhjalikult kontrollima 2005. aasta alguses. Kontrollimisel tulemusel otsustas inspektsioon muu hulgas piirata suure osa aktsiakapitali hääleõigust Tallinna Äripanga aktsionäride üldkoosolekul.

Finantsinspektsioon kohustas Tallinna Äripanga nõukogu kolme kuu jooksul ametist tagasi kutsuma Tallinna Äripanga juhatuse liikme Andrei Žukovi.
Raul Malmstein, finantsinspektsiooni juhatuse esimees Andrei Žukov rääkis intervjuus Eesti Päevalehele, et asi algas sellest, kui Äripangal oli vaja aktsiakapitali laiendada. Vene äripartnerid, kes pidid emiteeritavaid aktsiaid ostma, ei saanud sellega hakkama. Selleks, et emissioon läbi ei kukuks, lõi Žukov kolm firmat - Nensli OÜ, Lingard OÜ ja Trienta OÜ. "Minu kontrolli all on praegu 35-40% Äripanga aktsiatest. See läheb üle olulise osaluse piiri ja sellest võttis inspektsioon kinni," märkis Žukov.

Žukov ütles, et kõik laheneb pärast seda, kui suurem osa praegu tema kontrolli all olevatest aktsiatest edasi müüakse. Üheks ostjaks on Žukovi sõnul tuntud Venemaa firma Marshall Capital Partners. "Finantsinspektsioon peab tehinguks loa andma, aga kuna tegu on maailmas tunnustatud firmaga, ei tohiks probleeme tekkida," sõnas Žukov.

Žukov usub, et vastuolud finantsinspektsiooniga lahenevad tänavu novembri jooksul.

"Pärast ajutiselt minu käes olevate aktsiate edasimüümist jääb mulle pisut üle 9protsendine osalus Leonarda Investi kaudu," ütles Žukov ja lisas, et aktiivset tegevust jätkab ta panga juures kindlasti, kuna tegemist on väikse ettevõttega ja oluline roll on täita ka aktsionäridel.

Äripangal pooleli kohtuasi Haidaryga
Äripanga ja Žukovi tegevust on viimasel ajal varjutanud ka rahapesu andmebüroo taotlusel algatatud kriminaalasi, mis on tänaseks lõpetatud, ning käimasolev kohtusaaga afgaani päritolu endise Rapla piimatöösturi Yaqub Haidaryga, kes süüdistab Žukovit ja tema firmat Leonarda Invest enese vara riisumises.

Tallinna Äripank on vanim tegutsev Eesti kommertspank, mis alustas tegevust 15 aastat tagasi. Lisaks pangale kuuluvad Tallinna Äripanga kontserni tema tütarettevõtted TBB Liisingu AS ja TBB Kinnisvara AS.

Tallinna Äripanga selle aasta esimese kuue kuu kasum oli 27 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2006, 08:54
Otsi:

Ava täpsem otsing