Falck võidab Läti turvafirmalt turgu tagasi

Gert D. Hankewitz 25. september 2006, 00:00

Möödunud suvel Eestis alustanud Läti turvafirma Grifs hakkas juba selle aasta algul oma objekte kaotama. Tookord põhjendasid osapoolte juhid asja tööjõupuudusega. Praeguseks pole asjad lätlaste kasuks pöördunud. Pigem on võitnud Falck, kes on saanud suure käibe-kasumi allika peaaegu tagasi.

Rimi Eesti tehniliste hangete direktor Karmo Kaas-Lutsberg põhjendas poodide andmist tagasi Falckile sellega, et ühe turvafirmaga tööjõupuuduse olukorras hakkama ei saa. "Seoses keerulise olukorraga tööjõuturul on Rimi juba selle aasta algusest ostnud turvateenuseid osas kauplustes Grifsi kõrval ka Falckist," kirjutas varem Rimi Eesti juhi kohal töötanud Lutsberg.

Lutsbergi sõnul on turvatöötajate puudus probleemiks praegu ka Falckis ja teistes turvafirmades. Kuna Rimi kett on üks suuremaid mehitatud turvateenuse ostjaid, pole võimalik töötada ainult ühe hankijaga.

"Rimil on kehtivad lepingud nii Grifsi kui ka Falckiga ning eesmärk on jätkata koostööd mõlema teenusepakkujaga," märkis Lutsberg.

Praeguseks on Urmas Sõõrumaa suurosalusega Falcki teenindusdirektori Margus Kolumbuse sõnul Falcki mehitatud valve all Ülemiste ja Rocca al Mare hüpermarket, Põhja-Tallinna ja Õismäe supermarket, Vikerlase keskus ning Vikerlase, Viimsi ja Sõle Säästumarket. "Minu jaoks annab mitme Rimi suurobjekti tagasitulek pärast aastast Grifsiga katsetamist vaid kindlust varasemale veendumusele, et Falck on Eesti turvaturul kvaliteetseima teenuse pakkuja," lausus Kolumbus.

Nii paistis asja nägevat ka K Grupp Turvateenuste juht Margus Laasi, kelle sõnul on võitluses Rimi üle kindlaks võitjaks Falck, sest viimasel on vajalik oskusteave. "Mehitatud valve juhtimiseks peab olema kapatsiteeti. Meie väiksena ei olegi kaubandusturule sellepärast tikkunud, et meie reserv ei veaks välja," ütles Laasi, kelle hinnangul on igas turvafirmas tööpuudus 10-15 protsendi ringis. Laasiga vestlusest jäi kõlama tõdemus, et Falcki vastu ükski teine firma ei saa.

Grifsi Eesti juht Alar Reinvelt ütles lühidalt, et kuna poed on Rimi omad, siis otsustab ka Rimi, millisele turvafirmale need valvata annab. "Grifs on teinud ja teeb ka edaspidi kõik, et mehitada Rimi kauplused vastavalt poolte vahel sõlmitud lepingule," lisas Reinvelt.

Augustis võttis Falck üle ka 14 Rimi objekti Grifsi kodumaal Lätis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing