Muugas arendatakse kiiresti tööstuskinnisvara

Harry Truu 25. september 2006, 00:00

Tallinna lähiümbruse tööstuspiirkondadele on lisandumas üha uusi võimalusi tootmise, transiidi ja laomajanduse rajamiseks. Üks nendest asub Maardu ja Tallinna vahel - Muugal.

Jõelähtme vallas, Läänemere ühe suurima kaubasadama vahetus läheduses asuv tööstusala pakub hulgaliselt tegutsemisvõimalusi nii väike- kui ka suurettevõtetele.

Varem on Muugat tuntud peamiselt 1987. aastal avatud sadama poolest. Tänaseks päevaks on piirkond jõudsalt arenenud, mida kinnitavad hulgaliselt algatatud detailplaneeringud, omavalitsuste soodustavad arengukavad ning uuendused infrastruktuurides.

Eelmisel aastal renoveeriti ja laiendati Nuudi tee, mis on peamine liiklustee sadamasse.

See omakorda väärtustab mainitud teega piirnevaid alasid, mis eelnevalt olid vähem atraktiivsed ja unustuse hõlma vajunud. Märkimist väärib ka tööjõu hea kättesaadavus Lasnamäe ja Maardu linna elanike näol.

Muugal leiavad endale asukoha ennekõike ettevõtted, kellele on vajalikud sadama lähedus, raudteetranspordi kasutamise võimalus ning hea ligipääs magistraalteedele.

Kinnistute suurused jäävad vahemikku 0,5-1 ha. Ilma planeeringuta maade hinnad algavad 300 kroonist ruutmeetri kohta. Tootmismaa hinnad jäävad vahemikku 450-800 krooni ruutmeetrist olenevalt kinnistu suurusest, asukohast ning kommunikatsioonide olemasolust krundil.

Peagi jõuab lõpusirgele ka Tallinna Sadama arendatav Muuga tööstuspark, mille planeeritav suurus on kokku 75 ha. Tööstuspark ehitatakse välja kahes etapis. Esimeses etapis valmistatakse hoonete ehituseks ette ja varustatakse infrastruktuuriga 40 hektari ulatuses kinnistuid, kokku 16 krunti. Ülejäänud osa valmib vastavalt suurklientide laienemisvajadustele.

Tänase seisuga valmistatakse ette riigihanget, leidmaks ehitajat nii tööstuspargi teedele kui ka kommunikatsioonitrassidele. Nende valmimist planeeritakse sügiseks 2007.

Hetkel Muugal pakutavatest kruntidest on broneeritud ca 2/3. Peamisteks klientideks on seni olnud Tallinna Sadama operaatorid ja nendega seotud ettevõtted. Hoonestusõiguse seadmise ning hoonestuse rajamisega on esialgsetel andmetel võimalik algust teha kevadsuvel 2007.

Tallinnast ida poole jäävat tööstusmaastikku mõjutab kindlasti ka Lasnamäe tööstuspark, mille pindala on ca 14 ha. Linna kavade kohaselt peab tööstuspark looma vähemalt 1500 uut töökohta. Lasnamäe tööstuspargi suureks plussiks on ettevõtete hinnangul võimalus nii ladu kui ka tootmine kokku viia. Töölised elavad valdavalt tööstuspargi vahetus läheduses ning seega puuduvad transpordiprobleemid. Lasnamäe tööstuspargi krundid müüdi enampakkumise teel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing