Uute korterite turgu kummitab ehituse kallinemine

25. september 2006, 00:00

2006. aasta kevadel tabasid kinnisvara arendusturgu ehitusmaterjalide kiire hinnatõus ja defitsiit ning kvalifitseeritud ehitajate nappus.

See tingis kinnisvarahindade täiendava tõusu. Pangad saatsid turule signaale, et on oodata esimeste väiksemate kinnisvaraarendajate pankrotte.

Põhjuseks toodi ehitusvõimsuse nappuse tõttu venima jäänud valmimistähtajad, mille tõid arendajatele kaasa lisakulusid. Kuna suurem osa kortereid oli müüdud juba enne ehitustegevuse algust, ei kajastunud need ootamatut laadi kulud ka müügihinnas.

Broneeritud korterite puhul ei olnud ka harvad juhused, kui broneerimislepingu allkirjastanud klient leidis oma postkastist kirja, milles arendaja teavitas teda vahepealsest hinnatõusust ning kliendil jäi üle vaid üle otsustada: kas minna hinnaralliga kaasa või loobuda oma ostusoovist. Selline olukord juhtus näiteks linna südames asuvas Triumph Plazas, kus korteri ruutmeetri hinda tõsteti olenevalt korterist 3000-5000 krooni võrra.

Tallinna kesklinna piirkonnas oli I poolaastal üllatavalt väike nõudlus 2toaliste korterite järele. Hinda on seevastu läinud just suurema pindalaga 3-4toalised korterid, mille müügihind jääb vahemikku 3,5-4,5 miljonit krooni. Tähtsaks peetakse parklakohta suletud territooriumil, laste mänguväljaku olemasolu ning ümbritseva keskkonna rohelust.

Nõudlus eksklusiivsete ja eriliste korterite järgi püsib suur. Parimaid kortereid müüakse seetõttu oksjonil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing