Majanduse mitmekesistamiseks saab PRIAst 57 miljonit krooni

25. september 2006, 13:53

Alates tänasest saab PRIAst taotleda toetust majanduse mitmekesistamiseks
maapiirkonnas. Kokku on sel aastal mitmekesistamise toetuseks ette nähtud 57
miljonit krooni, teatas PRIA.

Tegevused, mida meetme raames toetatakse, on maaturismi arendamine, käsitöönduslik tegevus, teenuste osutamine ja toiduainete töötlemine. Toetust saavad taotleda põllumajandustootjad, kes alustavad mittepõllumajandusliku ettevõtlusega maapiirkonnas ning ettevõtjad, kes mitmekesistavad või laiendavad oma tegevust maapiirkonnas. Taotleja peab olema mikroettevõtja, kelle müügitulu taotluse esitamisele vahetult eelnenud majandusaastal oli üle 50 000 krooni.

Maksimaalsed toetusmäär on käsitöönduse ja toiduainete töötlemise puhul on 600 000 ning turismi ja teenindusega seotud tegevuste puhul 400 000 krooni aastas. Toetust saab taotleda ainult ühele valdkonnale neljast võimalikust. Tänavu ja 2004. aastal kokku on taotlejal võimalik selle meetme raames saada kuni 1 564 660 krooni toetust.

Võrreldes varasemate aastatega on muutunud ka toetuse jagamise tingimused - kui varem rahuldati taotlused nende esitamise järjekorras, siis tänavu moodustatakse paremusjärjestus ja eelarvevahendid jaotatakse võrdselt kahe taotlejagrupi vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. September 2006, 13:52
Otsi:

Ava täpsem otsing