Rahastajad eelistavad ühendpartei juhina Aaviksood

25. september 2006, 16:43

Tunni pärast hakkab Isamaaliidu ja Res
Publica ühendpartei arutama, kellest saab erakonna esinumber Riigikogu
valimistel. Res Publica rahastajate eelistuseks on Jaak Aaviksoo.

Res Publica rahastaja Urmas Sõõrumaa: "Olen öelnud, et ma ei tahaks poliitikas oma arvamust avaldada. Las valivad ise endale juhi. Kuid olen ammu oodanud Aaviksoo tulekut riigijuhtimisse. Ta tundub tugeva karakteri ja tugeva juhikäega inimene."

Res Publica erakonna eestseisuse ja volikogu liige ning ühtlasi Riigikogu Majanduskomisjoni aseesimees Sven Sester näeks ühendpartei juhina Mart Laari, Jaak Aaviksoo ja Tõnis Lukase vahel valides kõige meelsamini samuti Jaak Aaviksood: "Kõik kolm on tugevad kandidaadid oma plusside ja miinustega. Leian, et erakonna jaoks on parim kandidaat Jaak Aaviksoo." Sesteri arvates vajab ühendpartei juhti, kes konsolideeriks ja liidaks. "Erudeeritud ja hea inimeste tundjana on Aaviksoo võimalikest sisepoliitilistest erimeelsustest üle, ega oma juba ette väljakujunenud erakonnasiseseid eelistusi. Aaviksoo peamiseks tugevuseks pean värsket visiooni," lisab Sester. Samuti leiab ta, et läbi Aaviksoo liidriks olemise suudetakse luua veelgi tugevamale pinnasele rajatud erakond.
"Lisaks haridus-ja teaduskompetentsile käib Aaviksooga kaasas ka tugev sotsiaalne profiil. See on eeldus, et kujuneks välja püsivalt 20-30%se toetusega partei, mis oleks vastukaaluks Keskerakonnale," täpsustab Sester.

Harju Ehituse tegevjuht Aare Neundorf arvab, et selliseid küsimusi tuleb põhjalikult kaaluda.
" Eelistaksin Laari või Aaviksood, kuid kumba eelistada seda ei teagi. Tundub, et nemad oleksid mõlemad õiged mehed selles ametis. Nii rasked küsimused, sellele kõigele peab tõsiselt mõtlema, kuid mul pole hetkel kahjuks olnud aega seda teha."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. September 2006, 18:02
Otsi:

Ava täpsem otsing